Şiirleri İle Eğitime Destek verecek.

Şiirleri ile eğitime destek olacak
Şair Hasan Başdemir, Şuhut ile ilgili şiirlerinde bulunduğu ikinci kitabının gelirini Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na bağışlayacak.

Daha önce yayınladığı “Aşk Dedikleri” adlı şiir kitabı ile adından söz ettiren Şuhutlu Şair Hasan Başdemir, kendi eseri olan 150 şiirden oluşan ikinci kitabının gelirini Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na bağışlayacağını açıkladı.

“ŞİİRLERİM SES GETİRECEK”
“Aşk Dedikleri” adlı ilk kitabını amatör bir ruh ile oluşturduğunu belirten Başdemir; “İlk kitabımdan büyük deneyimler kazandım. İkinci kitabımda 6 ay boyunca oluşan 150 şiirden oluşacak. Kitabımdan elde ettiğim geliri Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na bağışlayacağım. İkinci kitabımda Şuhut ile ilgili yazmış olduğum şiirlerde yer alacak. Şiir severler Milli Mücadele ve Kocatepe’ye atfen yazdığım şiirleri de bu kitabımda bulabilirler. Şu anda kitabım ile ilgili çalışmalarımı tamamladım, yayın evi ile görüşmelerimiz sürüyor. “Sözcüklerin Ötesinde” ismiyle yayınlayacağım kitabın şiirsel olarak ses getireceğini düşünüyorum. Önümüzdeki aylar içerisinde kitabı yayınlayarak eğitime karınca kararınca destek olmak istiyorum. Ben ilk çalışmamda olduğu gibi eserlerimde ticari amaç gütmedim. Tüm geliri Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na bağışlanacak olan ikinci kitabıma hayırsever insanların destek olmasını bekliyorum” dedi.

“KARINCA GİBİ ÇALIŞMALIYIZ”
Afyonkarahisar’daki eğitim ve kültür hayatına katkı sağlamak için de çalışmalar yürüttüğünü belirten Başdemir, “Geçtiğimiz haftalarda Burdur’da öğrenci arkadaşlar ile aramızda topladığımız kırtasiye yardımlarını Afyonkarahisar’a ulaştırdık. Burada AKÜ’lü arkadaşlar malzemeleri ihtiyaç sahibi öğrencilere teslim ettiler. Afyonkarahisar’ın gelişimi ve tanıtımı için ne kadar gurbetçi varsa karınca gibi çalışmalıyız. Ben üzerime düşen görevi yaptığımı düşünüyorum. Burdur’da eğitim gördüğüm için faaliyetlerimi orada sürdürüyorum. Burdur’da birçok tanınmış şair ile bir araya gelip şiir dinletileri yapıyoruz. Eğitimim bittiğinde Afyonkarahisar’a dönerek burada kültürel faaliyetlere yönelik çalışmalar yapmayı planlıyorum. Afyonkarahisar’da tanınmış birçok şairimiz var. Girişimlerim ile gençlerinde takdirini topladığını gözlemliyorum. Bu anlamda genç arkadaşlara örnek olmanın da mutluluğunu yaşıyorum. Bana destek olan herkese teşekkür ediyorum” dedi

Yapılan Aramalar:

  • hasan başdemir (83)
Etiketler: , ,

Yasal Uyarı: www.suhutanayurt.com adresinde yayınlanan makale,haber,resim ve vidyolar tamamen özgün içeriktir bu içeriklerin Şuhut Anayurt Gazetesi Yazı İşleri Biriminden izinsiz olarak kopyalanması ve yayınlanması halinde yasal işlem başlatılacaktır.

Bu Sosyal Ağlarda Haberi Paylaşabilirsiniz.

Bu Habere Facebook Üzerinden Yorum Yapabilirsiniz