Şuhut Belediyesi’nden duyarlı davranış

İlçemizde belediye bünyesinde başlatılan pet şişe kapağı toplama kampanyası büyüyerek devam ediyor. Belediye personelinin sahiplendiği kampanya sayesinde engelli vatandaşlarımıza tekerlekli sandalye alınacak.

Şuhut Belediyesi’nden duyarlı davranış

Belediye, pet şişe kapaklarını ve damacana kapaklarını toplayarak bir yandan doğaya vereceği zararı azaltmak, diğer yandan dönüşümüne imkân sağlayarak ekonomiye katkı sunmak istiyor. Elde edilecek gelir ise engellilere tekerlekli sandalye alımında kullanılacak. Belediyede kullanılan ve belediyeye dışarıdan gelen misafirlerin kullandığı pet şişe kapakları, belediyenin çeşitli yerlerinde oluşturulan geri dönüşüm kutularında toplanıyor. Belediyenin fen işlerinde, su ve tahsilât bölümünde, danışmada, zabıta amirliğinde, otobüs yazıhanesinde geri dönüşüm kutuları bulunuyor. Belediye Başkanı Recep Bozkurt, “Bu çalışma ile hem engellilere engelleri aşmaları için destek olmayı hem de doğayı kirleten zararlı maddelerin dönüşümünü sağlayarak insanlığa fayda sağlamayı hedefliyoruz.” dedi.

Etiketler: , , ,

Yasal Uyarı: www.suhutanayurt.com adresinde yayınlanan makale,haber,resim ve vidyolar tamamen özgün içeriktir bu içeriklerin Şuhut Anayurt Gazetesi Yazı İşleri Biriminden izinsiz olarak kopyalanması ve yayınlanması halinde yasal işlem başlatılacaktır.

Bu Sosyal Ağlarda Haberi Paylaşabilirsiniz.

Bu Habere Facebook Üzerinden Yorum Yapabilirsiniz