Şuhut Kazanıyor

Şuhut Kazanıyor

Şuhut’ta atıl haldeki bina eğitime kazandırılıyor.

Şuhut Lisesi bahçesinde bulunan atıl bina yapılacak tadilatın ardından eğitime kazandırılacak.

Konu ile ilgili olarak Şuhut Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Ortaöğretim Genel Müdürlüğü”nden ödenek tahsisi yapılmasının ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından da binanın tadilatı için ihaleye çıkıldı.

4 DERSLİKTEN OLUŞUYOR
Yapılan ihale neticesinde söz konusu atıl bina yüklenici firmaya teslim edilerek tadilatına başlandığı bildirilirken Virane haldeki binanın; doğramaları, kalorifer tesisatı, iç ve dış boyası, elektrik tesisatı, su tesisatı ve çatı tamiratının yapılacağı ifade edildi. Bina’nın tamiratı bittiğinde 4 derslikten oluşan bir eğitim hizmet binası olarak Şuhut Lisesi’nin hizmetine sunulacağı kaydedilirken yıllardan bu yana atıl vaziyette bulunan binanın eğitime kazandırılması Şuhutlu vatandaşları da sevindirdi. Vatandaşlar konu ile ilgili çeşitli girişimler yaparak ödenek çıkmasını sağlayan, okul eski müdürlerinden Mehmet Şenbabaoğlu’na teşekkür ettiler.

Etiketler: ,

Yasal Uyarı: www.suhutanayurt.com adresinde yayınlanan makale,haber,resim ve vidyolar tamamen özgün içeriktir bu içeriklerin Şuhut Anayurt Gazetesi Yazı İşleri Biriminden izinsiz olarak kopyalanması ve yayınlanması halinde yasal işlem başlatılacaktır.

Bu Sosyal Ağlarda Haberi Paylaşabilirsiniz.

Bu Habere Facebook Üzerinden Yorum Yapabilirsiniz