Zafer Yürüyüşü hazırlıkları başladı

Her yıl Büyük Taarruz’un yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilecek olan Zafer Yürüyüşü’ne bu yıl katılımın fazla olması bekleniyor.

Büyük Taarruz’un 89′uncu Yıldönümü etkinlikleri kapsamında bu yılda ilçemizden Kocatepe’ye Zafer Yürüyüşü düzenlenecek. Yaklaşık 4 saat süren yürüyüşte katılımcılar, 89 yıl önce  ilçemizden hareketle 14 kilometrelik yolu kat ederek Kocatepe’ye çıkan Mehmetçiklerin yürüdüğü yoldan yürüyerek Milli Mücadele’yi yâd edecekler. Geçtiğimiz yıl çoğunluğu üniversite öğrencisi olmak üzere 7 bini aşkın vatandaşın katıldığı etkinliğe bu yıl daha yoğun bir katılım bekleniyor. Etkinlik programına göre 25 Ağustos 2011 Perşembe günü saat:21.00′da ilçemizde bir dizi konser ve gösteri planlanıyor. Askeri Bando konseri, Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi Folklor Kulübü’nün Mehmetçik adlı tiyatral gösterisi ve AKÜ Devlet Konservatuarı’nca Türk Halk Müziği konseri ile başlayacak olan gece 24.00′da ilçemiz şehir merkezinden Çakırözü Köyü’ne hareket edilecek. Kocatepe’ye varıldığında da bir dizi konuşma ve gösteri düzenlenecek. Etkinlikler sabah 07.00′da düzenlenecek kahvaltı ile tamamlanacak.

Zafer Yürüyüşü için il dışındaki Şuhutlular’ında ilçemize gelmesi bekleniyor. Yürüyüşe katılmak üzere organizasyon hazırlığında olan İstanbul’daki hemşerilerimizce kurulan Şuhut Kültür ve Dayanışma Derneği oradaki hemşerilerimizden yürüyüşe katılmak isteyenler için araç kaldıracak. Öte yandan ilçemiz Atatürk Evi’nin de ziyaretçi akınına uğraması bekleniyor.

Yapılan Aramalar:

  • zafer yuruyusu (18)
Etiketler: , , ,

Yasal Uyarı: www.suhutanayurt.com adresinde yayınlanan makale,haber,resim ve vidyolar tamamen özgün içeriktir bu içeriklerin Şuhut Anayurt Gazetesi Yazı İşleri Biriminden izinsiz olarak kopyalanması ve yayınlanması halinde yasal işlem başlatılacaktır.

Bu Sosyal Ağlarda Haberi Paylaşabilirsiniz.

Bu Habere Facebook Üzerinden Yorum Yapabilirsiniz