Şuhut Anayurt Gazetesi

Şuhut İlçe Müftüsü Fatih Aytekin’den Ağzıkara Köyü’nde Yaz Kur’an Kursu Öğrencilerine Ziyaret

Şuhut İlçe Müftüsü Fatih Aytekin’den Ağzıkara  Köyü’nde Yaz Kur’an Kursu Öğrencilerine Ziyaret
359 views
10 Temmuz 2024 - 16:55

Şuhut İlçe Müftüsü Fatih Aytekin, Ağzıkara köyünde bulunan iki camide Yaz Kur’an kursu öğrencilerini ziyaret etti. Bu ziyarette, öğrencilere Yaz Kur’an kursuna katıldıkları için teşekkür eden Müftü Aytekin, milli ve manevi değerlere saygılı nesiller olmanın önemini vurguladı. Müftü Aytekin, ziyaret ettiği camilerde öğrencilerle birebir ilgilenerek, Kur’an-ı Kerim öğrenme süreçleri hakkında bilgi aldı. Öğrencilerin yaz tatilini verimli bir şekilde değerlendirmelerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Aytekin, kursa katılan tüm öğrencilere teşekkür etti.
Öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, milli ve manevi değerlere saygılı birer birey olmanın önemine değinen Müftü Aytekin, şu ifadeleri kullandı: “Sizler, geleceğimizin teminatısınız. Milli ve manevi değerlerimize bağlı, saygılı ve bilinçli nesiller olarak yetişmeniz bizim için büyük bir önem taşıyor. Kur’an-ı Kerim öğrenerek bu değerlerin temellerini atıyorsunuz. Hepinize başarılar diliyorum.
” Ziyaret sonunda Müftü Aytekin, kurs eğitmenleri ve cami görevlileriyle de görüşerek kursun işleyişi hakkında bilgi aldı ve yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür etti. Müftü Aytekin, bu tür ziyaretlerin ve kursların devam edeceğini belirterek, geleceğin nesillerine dini ve ahlaki eğitim vermenin önemine dikkat çekti.
>>Sümeyra Doğar