Şuhut Anayurt Gazetesi

ŞUHUT LİSESİ MEZUNLARI GÖNÜL DOSTLARI 13 YAŞINDA

ŞUHUT LİSESİ MEZUNLARI GÖNÜL DOSTLARI 13 YAŞINDA
475 views
15 Mayıs 2023 - 13:54

Şuhut Lisesi 1978-1979 mezunları 2010 yılından beri yılda iki kez bir araya geliyor. Nostaljik grubun doğmasına ön ayak olan Suat Benli bu yılki toplantının 19-20 Mayıs 2023 tarihleri arasında yapılacağını söyledi.

Türk toplumunda okul, mahalle, asker arkadaşlığı kavramları çok önemlidir. Öyle ki, buradalarda başlayan ve adeta kardeşliğe dönüşen dostluklar bir ömür boyu devam eder. Şuhut Lisesi 1978 – 1979 mezunlarını bir araya getiren Suat Benli “Gönül Dostları’nın” nasıl doğduğunu şöyle anlattı :
” Çocukluk ve gençlik yıllarımı Şuhut’ta geçirdikten sonra İstanbul ve İzmir’de görev yaptım. Doğduğum toprakları, gezdiğim cadde ve sokakları, ayva bahçelerini, Kali Çayını, Zöppethaneyi, Hisar tepesini, arkadaşlarımı ve akrabalarımı bir an unutmadım.
Yoğun ve stresli geçen iş yaşantım nedeniyle sağlığım bozuldu. 2010 yılında 1.karaciğer naklini oldum. Tam o günlerde dünyanın gelip geçici ve aldatıcı yüzüyle hesaplaştım. Allahın verdiği ömrün değerini anladım ve yaşantımın geri kalanını dostlarımla birlikte geçirmeye karar verdim. Hayatımın en güzel dönemi kabul ettiğim lise yıllarındaki arkadaşlarımı ve öğretmenlerimi aramaya başladım. Şuhut Milli Eğitim Müdürlüğüne başvurarak dönem arkadaşlarımın ve öğretmenlerimin izini aradım.Bir grup oluşturarak adını “ŞUHUT LİSESİ MEZUNLARI GÖNÜL DOSTLARI” koydum.
İlk 2-3 yıl grubun oluşumuyla gelişmesi için inceleme ve araştırmalar yaptıktan sonra ilk toplantımızı 9 öğrenci ve 2 öğretmenimizle birlikte yaptık. Arkadaşlarımın gözündeki mutluluk ışıltılarını gördükten sonra bu işin ne pahasına olursa olsun devam etmesi gerektiğine karar verdim.Toplantı halkamız o kadar genişledi ki katılımcı sayımız 28 öğrenci ve 8 öğretmene ulaştı. 2010 yılından itibaren bahar ve güz olmak üzere yılda iki defa bir araya geliyoruz. Sadece pandemi döneminde 2020 ve 2021 yıllarında toplanamadık. 11.ve 12.yılda lise öğretmenimiz olan dönemin Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek hocamızın konuğu olarak Tire’de toplandık.
Şuhut Lisesi Mezunları Gönül Dostları olarak her yıl Afyonkarahisar Çakmak Otelinde buluşuyoruz. Cuma akşamı başlayarak Cumartesi tam gün, Pazar günü öğle yemeğinin ardından dağılıyoruz.Cumartesi günü Şuhut’ta sabah kahvaltısı yaptıktan sonra ilçemizdeki doğal ve kültürel yerleri, tarihi mekanları geziyoruz. En başta mezunu olmakla gurur duyduğumuz Şuhut Lisesi, Şuhut sebze ve meyve pazarı, Keşkek Evi, Atatürk Evi, Öğretmen evi, Hisar, Zöppethane, piknik alanları, baraj ve göletler, Seydi Köyü Türbesi gibi yerleri topluca geziyoruz.Afyon merkezde ise Kocatepe, Afyon Kalesi, Ulu Cami, Emrem Gölü, Frig Vadisi, tarihi Afyon evleri, piknik alanlarında gezi düzenliyoruz
Katılan öğrenciler Suat Benli,Eren Çelebi,Fevzi Akar,Hüseyin Akbay,Aynur Sarnıç Küçük,Şevket Öztürk,Ali Gök,Baki Kurtoğlu,Aysel Kurtoğlu. Çıkrıkçı,Faruk Karakoç,Akif Ağaca,Semiha Karakoç Efe,Şengül Efe,Servet Yıkılmaz,Şenel İpek,Aysel Varlıker,Nursel Varlıker Baştanoğlu, Nuray Eğitim Dönmez,Selami Dönmez,Şenel İpek,Gülşen Köksal Öğüt,Müjgan Dönmez,Şehnaz Şen,Mustafa Özdemir,Günur Çınar Ünal,Nurcan Yener
Katılan öğretmenler;Tayfur Çiçek,Semiha Katırcıoğlu Çevik,Tahsin Yurtseven,Aysel Yurtseven,Yusuf Beyoğlu,Perihan Beyoğlu,Mehmet Gök,Gülümser Güngör Özaltun,Mehmet Gök,Ömer Şenol,Mebrure Şenol,Abdullah Özen,Zeki Çetin Ali Açıkalın, Hüseyin Emiroğlu Şuhut Lisesi Mezunları Gönül Dostları’nın bu yılki toplantısı 19 Mayıs 2023 Cuma-20 Mayıs 2023 Cumartesi günleri Afyon merkez Çakmak Otelinde yapılacak. Cumartesi günü Şuhut Keşkek Evi’nde kahvaltımız olacak.Gönül Dostları grubu olarak eski günleri, acı ve tatlı hatıraları, okul yıllarını yad ederken yaşamdan dersler çıkararak topluma yararlı olmaya çalışıyoruz. Özeleştiri yapıyoruz. Allaha ne kadar şükretsek azdır, bizleri dünyanın en güzel ülkesinde ve Şuhut’ta yaratmış. Bu vatanı bizlere armağan eden Mustafa Kemal Atatürk’e ve arkadaşlarına şükran duyuyoruz. Bu yılki toplantımıza bütün dostlarımızı, öğretmenlerimizi davet ediyorum “