Şuhut Anayurt Gazetesi

ŞUHUT VAKFI’NA DÜZENLİ GELİR SAĞLAYACAK BİR YATIRIM ÜSKÜDAR’DAKİ VAKIF BİNASI İNŞAATI BAŞLIYOR

ŞUHUT VAKFI’NA DÜZENLİ GELİR SAĞLAYACAK BİR YATIRIM ÜSKÜDAR’DAKİ VAKIF BİNASI İNŞAATI BAŞLIYOR
326 views
24 Mayıs 2023 - 16:02

Şuhut Yardımlaşma, Dayanışma ve Eğitim Vakfı mülkiyetini satın aldığı İstanbul Üsküdar’daki tek katlı gayrimenkulün yerine 6 katlı işhanı ve hizmet binası yaptırıyor.
2010 yılında işadamı hemşehrilerimizin bir araya gelerek kurduğu Şuhut Vakfı, o tarihten bu yana ilçemize önemli hizmetlerde bulunuyor. Şuhutlu üniversite öğrencilerine burs verilmesi, ihtiyaç sahibi ailelere yardım yapılması başta olmak üzere bir çok konuda Şuhut’a katkı sağlayan vakıf, düzenli gelir sağlayıcı bir gayrimenkul satın alarak önemli girişimde bulundu. Üsküdar’da işlek bir noktada olan tek katlı kıymetli bina hayırsever Şuhutlu işadamları tarafından satın alınarak vakfın mülkiyetine kaydedildi.
Söz konusu bina geçen hafta yıkılarak inşaata hazır hale getirildi. Şuhut Vakfı yöneticilerinden Ali Rıza Şenbabaoğlu uzun süren bir mücadelenin ardından satın alınan gayrimenkulün Şuhutlu hayırseverlerin ortak gayreti ile Vakfa kazandırıldığını söyledi. Tek katlı binanın yerine 6 katlı işhanı ve hizmet binası yaptırılacağını kaydeden Şenbabaoğlu, inşaat tamamlandığında Şuhut Vakfı’nın düzenli bir gelire kavuşacağını, buradan gelecek olan yüksek meblağlı desteğin vakıf hizmetlerinde kullanılacağını ifade etti.
“Binanın satın alınmasındaki destek ve yardımından dolayı Prof. Dr Veysel Eroğlu hocamıza şükran borçluyuz ” diyen Ali Rıza Şenbabaoğlu, “Şuhut Vakfı’na düzenli gelir sağlayacak olan binanın alımı sırasında maddi ve manevi destekte bulunan bütün hemşehrilerimizden Allah razı olsun” dedi.
Ali Rıza Şenbabaoğlu Üsküdar’daki dükkanla ilgili gelişmeleri şöyle özetledi :
“Şuhut Vakfı olarak satın aldığımız dükkan toplam 112 m2’lik iki parselden oluşuyor. Dükkanın hissedarları ; Hacı Nebi oğlu merhum Ahmet Elçi’ye, Hoca oğlu merhum Refik Uysal’a, merhum Orhan Alçiçek’e olmak üzere bir kısım hisse de Haremeyn Muhteremeyn El Hac İbrahim Ağa Vakfı’na aitti.
Asansör ve merdiven payını düştüğümüzde ne 80 m2 kapalı alana sahip olacak olan binamızda 4 kat kiraya verilecek. Bodrum ve çatı katı kiraya verilmeyecek. Çatı dubleksi üst kat vakıf hizmetlerinde kullanılacak. Toplantı ve misafir odası olarak değerlendirilecek. Tarası kapatarak o kısmı 50 m2 konferans salonu yapacağız. İnşaatımız 7 yada 8 milyona mal olacak. “