Şuhut Anayurt Gazetesi

YEREL SEÇİMLERE 81 GÜN KALDI AFYON’DA ADAYLAR 15 OCAK’TA BELLİ OLUYOR

YEREL SEÇİMLERE 81 GÜN KALDI AFYON’DA  ADAYLAR 15 OCAK’TA BELLİ OLUYOR
371 views
10 Ocak 2024 - 14:52

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlere 81 gün kala partiler Türkiye genelinde adaylarını açıklamaya başladı. Akparti İstanbul’da Murat Kurum’u aday gösterirken 26 ildeki adaylarını da açıkladı.
Ancak açıklanan iller arasında Afyonkarahisar yok. Bunun nedeni, Afyon’da kesin aday için henüz karar verilmemiş olması. Edinilen bilgiye göre, Afyon’da muhtemel adaylar, Prof. Dr. Veysel Eroğlu, İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Afyon Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban ve Mahmut Koçak.
Dikkat edilirse Akparti’nin muhtemel beş başkan adayından üç tanesi Şuhutlu.
Akparti’de diğer ilçelerle birlikte Şuhut Belediye Başkan adayı da 15 Ocak Pazartesi günü belli olacak. Aldığımız bilgilere göre, mevcut Belediye Başkanı Recep Bozkurt’un yeniden aday gösterilme ihtimali yüksek. Her ne kadar Akparti’de üç dönem kuralı işletilse de sıkıntılı yerlerde bu kuralın esnetileceği ifade ediliyor.
İki aday adayının başvuru yaptığı Milliyetçi Hareket Partisi’nde kesin aday hafta sonu belli olacak. Adaylık başvurusu yapan Muhittin Özaşkın ve İbrahim Yıldız, bir yandan İlde ve Ankara’da çeşitli istişarelerde bulunurken sahada seçmenlerle bir araya gelerek projelerini anlatıyorlar.
Cumhuriyet Halk Partisi’nde seçim hazırlıkları devam ediyor. Bir süre önce CHP Şuhut İlçe Başkanlığına seçilen Caner Peynirci, göreve başlar başlamaz partiye bir hareketlilik getirdi. Yaptığı her basın açıklaması ve sosyal medya paylaşımı kamuoyu tarafından dikkatle izlenen Peynirci, özellikle Şuhutlu genç seçmenlerin favorisi.
İYİ Parti’de çalışmalar sessiz ve derinden devam ediyor. İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, İlçe Başkanı Ali Alper ve İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hakan Şeref Olgun’un sürpriz bir ismi Şuhut Belediye Başkan adayı yapacakları ifade ediliyor. 2019 seçimlerinde Afyon’da hiç bir Belediye kazanamayan İYİ Parti’nin 31 Mart seçimlerinde en az dört ilçe ve on beş beldede seçimi kazanmayı hedeflediği belirtiliyor.