194 Trafik Polisi göreve başladı

İlçemizde “Ailemin ve Ülkemin Trafik Polisiyim Projesi” kapsamında özel trafik eğitimi verilen 194 öğrenci göreve başladı.

İlçe Emniyet Amirliği tarafından verilen eğitim neticesinde 6 ilköğretim okulunda toplam 194 1. sınıf öğrencisine trafik eğitimi verilerek, “Ailemin ve Ülkemin Trafik Polisiyim” kimlikleri dağıtıldı. Ülkemizin en büyük sorunları arasında yer alan ve her yıl binlerce insanımızın canına mal olan trafik kazalarının önlenmesi amacını da taşıyan projeye dâhil olan çocuklar ise görevlerini layıkıyla yerine getireceklerine dair söz verdiler. Konu ile ilgili olarak Şuhut İlçe Emniyet Amirliği’nden yapılan açıklamada ülkemizde yaşanan trafik sorunun, trafik konusundaki bilinç, sorumluluk ve eğitim eksikliğinden kaynaklandığına dikkat çekildi. Projenin özellikle trafikte bilinç ve sorumluluğun erken yaşlarda kazandırılması amacını taşıdığına dikkat çekildi.

Etiketler: , , , ,

Yasal Uyarı: www.suhutanayurt.com adresinde yayınlanan makale,haber,resim ve vidyolar tamamen özgün içeriktir bu içeriklerin Şuhut Anayurt Gazetesi Yazı İşleri Biriminden izinsiz olarak kopyalanması ve yayınlanması halinde yasal işlem başlatılacaktır.

Bu Sosyal Ağlarda Haberi Paylaşabilirsiniz.

Bu Habere Facebook Üzerinden Yorum Yapabilirsiniz