Uluçay besi sığırı desteklemesini anlattı

Afyonkarahisar Ticaret Borsası çok amaçlı salonunda gerçekleşen basın toplantısında Afyonkarahisar İli Et Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Recep Uluçay’a, Afyonkarahisar İli Et Üreticileri Birliği İkinci Başkanı Ahmet Alp’ın yanı sıra Abdullah Küçük, Fikret Yavuz, Erol Sarıtaş da eşlik etti.

KARKAS AĞIRLIĞINA 190 KG ALT LİMİT

Desteklemeden yararlanmak isteyen üreticilerin 31 Temmuz’a kadar Kırmızı Et Üretici Birliklerine müracaat edilmesi gerektiğini kaydeden Uluçay, kesimlerin “Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı’ndan çalışma izni almış, mezbaha veya kombinada gerçekleşmesi gerektiğini kaydetti. Uluçay, karkas ağırlığının ise en az 190 kg olması gerektiğini de sözlerine ekledi. Destekleme için bulundurulması gereken evraklar hakkında bilgi veren Uluçay, “Kombina ve kesimhane tarafından düzenlenen fatura veya müstahsil makbuzu, kombina ve kesimhane tarafından tarih ve kaşe onaylı kesilen hayvana ast pasaportun ait kısmı, Tarım İl ve İlçe Müdürlüklerinden alınacak İşletme Tescil Belgesi, İşletme ve mezbaha aynı ilçe sınırlarında ise yapılacak sevklerde menşei şahadetnamesi, ilçe ve il dışı şevklerde Veteriner Sağlık Raporu fotokopisi, kombinaca düzenlenecek kesim cetveli istenecek” dedi. Hayvanlar Turkvet veri tabanında kestirecek kişi özerinde en az 3 ay öncesinden kayıtlı olması gerektiğini söyleyen Uluçay, besi amacıyla yurtdışından ithal edilmiş olan sığırların bu desteklemeden yararlanamayacağını kaydetti.

Etiketler: , , , ,

Yasal Uyarı: www.suhutanayurt.com adresinde yayınlanan makale,haber,resim ve vidyolar tamamen özgün içeriktir bu içeriklerin Şuhut Anayurt Gazetesi Yazı İşleri Biriminden izinsiz olarak kopyalanması ve yayınlanması halinde yasal işlem başlatılacaktır.

Bu Sosyal Ağlarda Haberi Paylaşabilirsiniz.

Bu Habere Facebook Üzerinden Yorum Yapabilirsiniz