List/Grid

Arşiv : VAR…!

Ne varsa çiftçide var

Ne varsa çiftçide var

Son günlerde vatandaşların girişimi ile ateşi söndürülen dolara bir müdahale de Balçıkhisar’dan geldi. Ne varsa çiftçide var İlçemize bağlı Balçıkhisar Köyü’nde Toprak Sulama Kooperatifi 50 dolar ve üzeri meblağda dolar… Haberin Devamı »

Sırada Şuhut Teşkilatı mı var?

Sırada Şuhut Teşkilatı mı var?

Milliyetçi Hareket Partisi Şuhut İlçe Teşkilatı’nda Olağanüstü Kongre tarihi yaklaşırken fırtına öncesi sessizlik hakim. Sırada Şuhut Teşkilatı mı var? Milliyetçi Hareket Partisi’nde 1 Kasım Seçimleri’nin sonuçları sonrası birçok il ve… Haberin Devamı »

Arpa var, buğday var, yumurta var!

Arpa var, buğday var, yumurta var!

Arpa var, buğday var, yumurta var! Bunlar da bizim torbacılar; evet ama duymaya alıştığınız torbacılar değil! İlçemize bağlı köylerde arefe ve kandil günü çocuklar kapı kapı gezerek ‘torba salladı’ Fakirliğin… Haberin Devamı »

Yardımcı Oyuncu eğitimi var…

Yardımcı Oyuncu eğitimi var…

Kurtlar Vadisi Pusu, Muhteşem Yüzyıl gibi ilçemizde yoğun olarak izlenen birçok dizide rol alan hemşerimiz Beytullah Özdaş, profesyonel oyunculuğa doğru emin adımlarla ilerliyor. Vadi’de bir Şuhutlu vardı Aslen ilçemize bağlı… Haberin Devamı »

Köylerde nüfus azalırken merkezde artış var

Köylerde nüfus azalırken merkezde artış var

Türkiye İstatistik Kurumu 2013 yılı Adrese Nüfus Kayıt Sistemi verilerini açıkladı. Verilere göre ilçemiz nüfusu 2012 yılında 39.397 olan ilçemiz genel nüfusu, 2013 yılında 38 bin 61’e geriledi. İlçemiz merkezde… Haberin Devamı »

Mermer sektöründe neden var olmayalım?

Mermer sektöründe neden var olmayalım?

İlimiz, mermercilik sektöründe dünya markası olma yolunda ilerlerken, ilçemizde de sektörle ilgili az da olsa hareketlilik yaşanıyor.  “Synada Brown”dan haberiniz var mı? Konu ile ilgili olarak edindiğimiz bilgiye göre ilçemize… Haberin Devamı »

11 bin kitap var ancak okuyan yok

11 bin kitap var ancak okuyan yok

Teknolojide yaşanan ilerleme ilçemizdeki düzenli okuyucu sayısını da vurdu. Bir zamanlar dolup dolup taşan ilçemiz Halk Kütüphanesi bugünlerde yalnızca öğrenciler tarafından ziyaret ediliyor. 11 bin kitap var ancak okuyan yok… Haberin Devamı »

Orman ve Su Bakanı Hemşerimiz Sayın Prof. Dr. Veysel EROĞLU’ndan  hemşerilerimiz adına bir talebimiz var…

Orman ve Su Bakanı Hemşerimiz Sayın Prof. Dr. Veysel EROĞLU’ndan hemşerilerimiz adına bir talebimiz var…

Orman ve Su Bakanı Hemşerimiz Sayın Prof. Dr. Veysel EROĞLU’ndan  hemşerilerimiz adına bir talebimiz var…   Bu yazımızda Orman ve Su Bakanı Hemşerimiz Sayın Prof. Dr. Veysel EROĞLU’ndan  hemşerilerimiz adına bir talebimiz… Haberin Devamı »

ilçemizde yaklaşık 3 bin internet abonesi var  ilçemizde yaklaşık 3 bin internet abonesi var

ilçemizde yaklaşık 3 bin internet abonesi var ilçemizde yaklaşık 3 bin internet abonesi var

Türk Telekom verilerine göre ilçemizde yaklaşık 3 bin adet TTNET abonesi var. ilçemizde yaklaşık 3 bin internet abonesi var Türk Telekom Şuhut Bayii Mehmet Akif Daldal, TTNET’in ilçemizde verdiği hizmetlere… Haberin Devamı »

TOPLU TAŞIMADA SORUNMU VAR…!

TOPLU TAŞIMADA SORUNMU VAR…!

İlçemizde toplu taşıma ile ilgili bazı şikayetler geliyordu son zamanlarda ancak araştırmadan da yazamazdık. Geçen hafta çarşıya çıktığımda gazete olmak için arabayı park etmem gerekiyordu; Yeni caminin önündeki duraktan durak… Haberin Devamı »