KISA KISA DEVAM EDELİM YAZMAYA… 3

 SEÇİMLER…

Ülkemiz 12 Haziran 2011 Pazar günü bir seçim daha geçirecektir. Seçimler ülkemiz, Türk Milleti ve beldemiz için hayırlı olur inşallah. Çeşitli gerginlikler ve hoş olmayan görüntülerin yaşanmaması adına; seçimler gelir geçer, birlikte yaşam devam eder. İnsanlar ömür boyu yüz yüze bakarlar. Kalp kırmanın manası ve anlamı da yoktur. Bu kadar çok yanlı, yanlış medya propagandası karşısında doğruları ifade edenler; Zayıf veya sessiz gibi görünseler de, sağduyulu seçmenin sağduyusuna hitap edilirse netice daha kolay ve hayırlı olacaktır inşallah.

ELEŞTİRİ

Eleştiri veya tenkit tüm bireylerin hakkıdır. Sınırları da belirlidir. Ahlaki değerlere ve hukuka saygılı kalmak şartı ile her türlü eleştiriye açığız. Aynı şekilde ahlaki değerlere ve hukuka saygılı kalarak bizde kurumları ve bireyleri eleştiriyoruz. Fikrimiz ve ideolojimiz bellidir. Kimseye ispat etmeye ihtiyacımızda yoktur. 47 yıllık ömrümüzde çizgimizden bir sefer kaymışlığımızda Allah’a şükür olmamıştır. Bu köşelerden yazdığımız doğruların yanında mutlaka hemen eleştiride vardır. Kimi eleştiri ortayadır, kim alırsa onadır. Kimi eleştiride kişiye özeldir. Eleştirilerimiz kahve köşelerinde lafla değil bu köşelerde kalemle yapılmaktadır. Kahve köşelerinde yapılan eleştiriler uçar, bizim ifadelerimiz kalıcıdır. Mutlaka arşivleyenler ve ilerde önümüze koymak isteyenler olacaktır. Bu düşüncelerimiz ileriki yıllarda da bizi bağlayıcı ifadelerdir. Senet gibi.

FACEBOOK ve BELEDİYE

Geçtiğimiz hafta sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta “Şuhut Belediyesi” adı ile bir grup oluşturulduğuna şahit olduk. Şuhut Belediyesi’nde çalışan bir bireyin veya iktidara yakın bir bireyin yazdığı bazı yazılar var. İfadeler hiç hoş değil. Külhanbeyi ifadeleri ile ahkâm kesilmektedir. Belediye’nin amblemi olan çömlekte olunca sanki belediyenin resmi sitesi gibi algılanmaktadır. İlçemiz huzuruna bu tür davranışlar nifak sokar, doğru değildir. Yandaş ve taraftarlar mutlaka olacaktır. İktidar gücü insanların hoşuna da gidecektir. Ama Dünyaları siz yaratmadınız. Bu gün varsınız yarın yoksunuz. Bir bakın etrafınıza kimler geldi, kimler geçti. Önemli olan gittikten sonda hoş bir seda olmaktır.

ŞİİR BAYRAK

Ey, mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü,
Kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü!
Işık ışık, dalga dalga bayrağım,
Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.

Sana benim gözümle bakmayanın
mezarını kazacağım.
Seni selamlamadan uçan kuşun
yuvasını bozacağım.

Dalgalandığın yerde ne korku, ne keder…
Gölgende bana da, bana da yer ver !
Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar.
Yurda ay yıldızın ışığı yeter.

Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün.
Kızıllığında ısındık,
Dağlardan çöllere düşürdüğü gün.
Gölgene sığındık.

Ey, şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalan;
Barışın güvercini, savaşın kartalı…
Yüksek yerlerde açan çiçeğim;
Senin altında doğdum,
Senin dibinde öleceğim.

Tarihim, şerefim, şiirim, her şeyim:
Yer yüzünde yer beğen !
Nereye dikilmek istersen,
Söyle, seni oraya dikeyim !

Yazar :  ARİF NİHAT ASYA

Etiketler: , , , , , ,

Yasal Uyarı: www.suhutanayurt.com adresinde yayınlanan makale,haber,resim ve vidyolar tamamen özgün içeriktir bu içeriklerin Şuhut Anayurt Gazetesi Yazı İşleri Biriminden izinsiz olarak kopyalanması ve yayınlanması halinde yasal işlem başlatılacaktır.

Bu Sosyal Ağlarda Haberi Paylaşabilirsiniz.

Bu Habere Facebook Üzerinden Yorum Yapabilirsiniz