“El ele verip daha birçok hizmete imza atacağız”

Limak Kız Teknik ve Meslek Lisesi ve İlci Ortaöğretim Öğrenci Yurdu’nun açılış töreninde Şuhutlulara hitap eden Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, özel sektör ile daima uyum içerisinde olduklarını, hizmet ve yatırımların bu sayede daha fazla yapıldığına değinerek; “El ele verip daha birçok hizmete imza atacağız” dedi.

Limak Şirketler Gurubu Kurucularından Nihat Özdemir’e ve Sezai Bacaksız’a teklif götürerek Şuhut Limak Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nin, İlci Grup Yönetim Kurulu Başkanı Metin İlci’ye sunduğu teklifle İlci Ortaöğretim Öğrenci Yurdu’nun yapıma öncülük eden, el ele gönül gönüle verildiği takdirde daha çok hizmete imza atılacağını kaydeden Bakan Eroğlu, “Afyonkarahisar her şeyin en güzeline layıktır. Havasını teneffüs ettiğim, suyunu içtiğim, aşını yediğim topraklara hizmet vefa borcumdur” dedi. Bakan Eroğlu, Atatürk İlköğretim Okulu’nun ek binasını yapan emekli öğretmen İbrahim Yücetürk’e de teşekkürlerini sundu.

“HÜKÜMETİMİZ EĞİTİME ÖNCELİK VERİYOR”

Dinar Belediye bandosu eşliğinde saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan açılış töreninde halk oyunları ekibinin gösterilerine yer verildi. Gösterilerin ardından ilk sözü ev sahibi Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt aldı. Şuhut Limak Kız Teknik ve Meslek Lisesi ve Anaokulu’nu yaptıran Limak şirketler Gurubu Kurucularından Nihat Özdemir’e ve Sezai Bacaksız’a, İnci Gurup Yönetim Kurulu Başkanı İlci Ortaöğretim Öğrenci Yurdu’nu yaptıran Metin İzci’ye, Atatürk İlköğretim Okulu’nun ek binasını yaptıran emekli öğretmen İbrahim Yücetürk’e teşekkürlerini sunan Bozkurt, “Bu dönemde ilçemize eğitimde, sağlıkta, çevre ve ağaçlandırmada, adalette, sağlıkta, tarımda ve hayvancılıkta tarihin en önemli yatırımları yapılmakta. Bu muhteşem eserleri ilçemize kazandıran Bakanımız Veysel Eroğlu’na şükranlarımızı sunuyorum. Geleceğimizin temitanı olan çocuklarımıza bu güzide eğitim kurumlarında aydınlık yarınları verilecektir. Hükümetimiz de eğitime öncelikli önem vermektedir. Bütçeden milli eğitime en büyük payın ayrılması bunun ispatıdır” dedi.

 “ŞEHİR OLMA YOLUNDA EMİN

ADIMLARLA İLERLİYORUZ”

Şuhut’un her geçen gün yeni bir yatırımla taçlandığını kaydeden Şuhut Kaymakamı Eyüp Çalışır, “Son yıllarda ilçemiz yeni yapılan okulları, yurtları, yeni yapılan hayvancılık bölgeleri, katı atık bertaraf tesisi, kent ve bal ormanları, alt yapı çalışmaları, TOKİ’si, Kredi Yurtlar Kurumu Yurdu, adalet sarayı ile Şuhut kasaba olmaktan çıkıp şehir olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Şuhut eğitimine 3 eser daha ilave etmenin haklı gurunu yaşıyoruz. Bu gururu bizlere yaşatan Bakanımız Veysel Eroğlu’na, İnci Gurup Yönetim Kurulu Başkanı Metin İnci’ye, Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir’e teşekkür ediyoruz” dedi.

“VEREN EL ALAN ELDEN ÜSTÜNDÜR”

“Firma olarak eğitime verdiğimiz değeri çok iyi bildiği için bu aşamada bizlere bu tesisin oluşumuna destek veren Çevre ve Orman Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na şükranlarımızı sunuyoruz” diyen İnci Gurup Yönetim Kurulu Başkanı Metin İnci; “Bizlere bu teklifi sunulduğunda çok heyecanlandık. Yapılan bu tesiste 288 öğrencimiz sağlıklı bir ortamda barınacak. Veren el alan elden üstündür. Bu hoş sedayı sürdürecek yapıda katkısı olan herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.1976 yılından bu yana yurt içinde, yurt dışında birçok işe imza attıklarını özellikle eğitim söz konusu olduğunda sosyal sorumluluk bilinci ile hareket ederek birçok işe imza attıklarını kaydeden Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, “Toplumun genel yararı söz konusu olduğunda sosyal sorumluluk bilinci ile imkânlarımızı seferber ettik, etmeye de her zaman hazırız. 8 Mayıs 2010 yılında temelini attığımız bu yapıda 18 Ağustos’ta bu iki okul bitti. 2010-2011 eğitim öğretim yılı olan 20 Eylül’de de okulumuza sizleri alarak eğitime başladık. Bugün hem gurur hem onur olarak beraber olarak kutlamaktayız. Kutsal bir hak olan 12 bin metre kare açık 480 öğrenci kapasiteli Kız Meslek Lisesi’ni ve 75 öğrencilik ana okulunu farklı derslikler birlikte Şuhutlulara armağan ediyoruz. Bu yatırım ülkemize ve şehrimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

“90 MİLYAR DOLAR DÖVİZİMİZ VAR”

2023 yılından önce Türkiye’nin ekonomisinin 10 büyük ekonomi arasına yükseleceğini kaydeden Eroğlu, IMF’ye 23,5 milyarlık IMF borcunun ödendiğinin de bilgisini verdi. Eroğlu, “Borçlarımızı 5 milyar dolara indirdik. 90 milyar dolar dövizimiz var. Merkez Bankası’nın kasasını doldurduk. Hem borç ödüyor hem de kasaları dolduruyoruz. Önceki dönemlerde devletin sadece dışarıya değil vatandaşa da borcu oldu. Devletin vatandaşa borcu 13,5 katrilyon olmuş. Başbakan dedi ki; ‘Devletin vatandaşa borcu olmaz.’ Geçmişte bu paralar ödenmez diye evraklar yok edilmiş. Bizler kimsenin kimsede hakkı kalmasın, tüyü bitmemiş yetimin hakkı yenmesin diye bu evrakları araştırdık. 2,5 katrilyonun evraklarını bulabildik. Kimsenin hakkı kalmasın diye özel kanun çıkardık. Bizim farkımız bu. Hiçbir bankayı hortumlatmıyoruz” diye konuştu.

“İSTANBUL’U ŞUHUT’A DA YAKLAŞTIRDIK”

Bugüne kadar 13 bin 600 km bölünmüş yol yaptıklarını kaydeden Bakan Eroğlu, artık bütün yolların Afyonkarahisar’a çıktığını kaydeden Eroğlu, yatırımlara ilişkin konuşmasının devamında,“İnşallah hızlı trende gelecek. 3650 bölünmüş yol yapıldı. Eskiden 4,5 saatte geldiğim Ankara-Afyonkarahisar yolunu 2 saatte geliyorum. İstanbul’a Afyonkarahisar’dan artık 5 saatte gidiyoruz. Çünkü dağları deldik. İstanbul’u Şuhut’a da yaklaştırdık. İzmir’e 6 saatte gidiyordunuz şimdi 3,5 saatte gidiyorsunuz. Çünkü Afyon’a 420 km bölünmüş yol yapıldı.

“ARTIK BÜTÜN YOLLAR AFYONKARAHİSAR’A ÇIKIYOR”

2003 yılına kadar toplam 6.101 km bölünmüş yol yapılmışken, 2003 yılından bugüne 13.601 km bölünmüş yol inşa ettiklerini kaydeden Bakan Eroğlu, artık bütün yolların Afyonkarahisar’a çıktığını söyledi. Demiryollarına son 50 yılda yapılan yatırımdan daha fazla kaynak ayırdıklarını söyleyen Bakan Eroğlu, “Ankara–İstanbul, Ankara–Konya, Ankara–Sivas Hızlı Tren Hattı’ projelerini başlattık. Şimdi de Ankara–Afyonkarahisar-İzmir Hızlı Tren Hattı’nı başlatıyoruz. 8,5 yılda ulaştırma alanında 898 milyon TL yatırım yaptık. 2002 yılında 54 km olan bölünmüş yol varken, son 8,5 yılda yaklaşık 400 km yol inşa ettik. Ülkemizin 4. büyük havalimanı olacak Zafer Bölgesel Havalimanı’nın ihalesini yaparak, inşaatını başlattık” dedi.

Etiketler: , , , , , , ,

Yasal Uyarı: www.suhutanayurt.com adresinde yayınlanan makale,haber,resim ve vidyolar tamamen özgün içeriktir bu içeriklerin Şuhut Anayurt Gazetesi Yazı İşleri Biriminden izinsiz olarak kopyalanması ve yayınlanması halinde yasal işlem başlatılacaktır.

Bu Sosyal Ağlarda Haberi Paylaşabilirsiniz.

Bu Habere Facebook Üzerinden Yorum Yapabilirsiniz