ÇİFTÇİLER BÜYÜK SEVİNÇ YAŞADI

125 Sayılı Şuhut Tarım Kredi Kooperatifi’de üyeler için Avusturya’dan getirtilen yüksek verimli Smental cinsi damızlıkların teslimine başlandı.

Tarım Kredi’den çiftçiye

yüksek verimli damızlık

Tarım Kredi Kooperatifleri’nin kendi iştiraki olan Tareks A.Ş. aracılığıyla Avusturya’dan talep üzerine getirilen damızlık gebe düveler yapılan muayenenin ardından 125 Sayılı Şuhut Tarım Kredi Kooperatifi ortaklarına teslim edildi.

 

ÇİFTÇİLER BÜYÜK SEVİNÇ YAŞADI

Perşembe günü ilçemize getirilen damızlık düveler, daha önce yapılan talep eden ortaklar arasında yapılan kura çekimi ile belirlenen çiftçiler Ayşe Gönen, Celal Türkmen, Hasan Şahin, Fehmi Yıldırım ve Mehmet Şen’e teslim edildi. Konu ile ilgili açıklama yapan 125 Sayılı Şuhut Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü İsmail Altınkaya, Avusturya’dan gelen damızlık düvelerin gebe olduğunu ve 6. ile 10. aylarda doğum yapmalarının beklendiğini belirtti. İlk olarak kooperatife üye 5 çiftçiye 10′ar adet damızlık verildiğini belirten Altınkaya, “Bu ilk sevkıyatta 50 adet damızlık düvemizi sahiplerine teslim ettik. 10 gün içerisinde 40 adet daha damızlık düvemizi sahiplerine teslim edeceğiz. Haziran’da da 20 adet teslimatımız var. Çiftçimiz aldığı damızlığın bedelini hiçbir faiz ödemeden 5 yıl vade ile ödeyecek. Ayrıca damızlıkların yem ihtiyaçları da faizsiz olarak 5 yıl vadeli ödenmek suretiyle karşılanacak” dedi. Teslimat esnasında büyük sevinç yaşayan talihli çiftçiler ise ilçemizde hayvancılığın gelişmesi açısından faydalı olacak bu projede emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

 

Etiketler: , , ,

Yasal Uyarı: www.suhutanayurt.com adresinde yayınlanan makale,haber,resim ve vidyolar tamamen özgün içeriktir bu içeriklerin Şuhut Anayurt Gazetesi Yazı İşleri Biriminden izinsiz olarak kopyalanması ve yayınlanması halinde yasal işlem başlatılacaktır.

Bu Sosyal Ağlarda Haberi Paylaşabilirsiniz.

Bu Habere Facebook Üzerinden Yorum Yapabilirsiniz