Demokrat Parti’den Gazetemize Ziyaret

Afyonkarahisar DP 1. Sıra Milletvekili Adayı Op. Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi, Şuhut Anayurt Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Hüseyin Ertuğrul Özaşkın ile görüştü.

Beraberindeki hemşerimiz Demokrat Parti Afyonkarahisar Milletvekili Adayı İbrahim Koç ile birlikte gazetemizi ziyaret eden Op. Dr. Kepekçi, “Şuhut ekonomik ve sosyal açından en güzel günlerini Demokrat Parti döneminde yaşamıştır. Şuhut’a o güzel günleri yeniden yaşatmak için biz hazırız. Şuhut halkının desteğini bizden esirgemeyeceğini biliyoruz” dedi.

 

“MİLLETE HİZMET YOLUNDA BİRLEŞTİK”

Çeşitli temas ve incelemelerde bulunmak amacıyla dün ilçemize gelen Afyonkarahisar DP 1. Sıra Milletvekili Adayı Op. Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi, gazetemizi ziyaret ederek 12 Haziran’da yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimleri hakkında değerlendirmede bulundu. Türkiye’nin kötü günler geçirdiğini ifade eden Kepekçi, “Ülkemizin içinde bulunduğu kötü şartlara dur demek ve yaşanan sıkıntılara son vermek için Demokrat İttifakı kurulmuştur. Bu ittifak, Demokrat Parti çatısı altında olup; Demokrat Parti ve Bağımsız Türkiye Partisi kadroları arasında gerçekleşmiştir. Özgürlük, bağımsızlık mücadelesi ve milletimize sunulan hizmette dur durak bilmeyen ve demokrasinin gelişmesinde her zaman katkı sağlamış olan “Demokrat Parti” çatı olmayı, birlik ve beraberliğin adresi olmayı fazlasıyla hak etmiştir. Milli ve demokrat duruşa sahip güçlü kadrolar “Yeter! Söz Milletindir” anlayışıyla, 1946 ruhuyla, Demokrat Parti çatısı altında birleşerek Türk Milletine hizmet yolunda bütünleşmiştir” dedi.

“GÜZEL VATANIMIZI BÖLDÜRTMEYECEĞİZ”
Demokrat Parti ve Bağımsız Türkiye Partisi ittifakı hakkında bilgiler veren Op. Dr. Kepekçi, “Milli ve manevi değerlere her zaman ve şartta sahip çıkan Sayın Prof. Dr. Haydar Baş ve Sayın Namık Kemal Zeybek beyefendiler ve mümtaz kadrolarımız üzerimize düşen bu kutsal görevi yerine getirmek için el ele gönül gönüle yola çıkmış bulunmaktayız. Bu vefakâr ve fedakâr kadro içerisinde, bizlere de Afyonkarahisar’a hizmet etmemiz layık görülmüştür. Benim için güzel yurdumun Afyonkarahisar ilinde görev almak bir şeref vesilesidir. Afyonkarahisar, kurtuluş mücadelesinin meşalesinin tutuşturulduğu kutsal bir mekândır. Vatanın bölünmez bütünlüğün tehlikeye atıldığı, bölünme anlamına gelebilecek başkanlık sisteminin tartışıldığı bu şartlarda ve bu zamanda verilecek bu mücadelenin ikinci bir İstiklal Mücadelesine denk olacağının bilincindeyim. Güzel vatanımızı böldürtmeyeceğimizi burada bir kez daha ifade etmek isterim” şeklinde konuştu.

“MİLLETİMİZİN YÜZÜNÜ YENİDEN GÜLDÜRECEĞİZ”
TBMM içerisindeki partilerin halkın sorunları ile ilgilenmek yerine kendi yarattıkları sorunlar ile gündemi işgal ettiklerini vurgulayan Op. Dr. Kepekçi, “Gerek iktidar olsun, gerek muhalefet olsun, meclis içindeki bütün partiler ülkenin kötü gidişine ortak olmuştur. TBMM’ye yeni bir can, yeni bir kan hükmünde 4. bir partinin yani Demokrat Parti’nin mutlak girmesi gerekmektedir. Böylece adeta demokratik krallık şekline dönüşen AKP’nin tek başına iktidarı önlenecek; Demokrat Partili ittifak bir iktidar projesi olacaktır. DP kadroları olarak “Demokrat İttifak” anlayışı ekseninde Milli Ekonomi Modeli ve üreteceği özgün kaynaklara dayalı “Sosyal Devlet-Milli Devlet” projeleriyle milletimizin yüzünü yeniden güldüreceğiz. Demokrat Parti olarak; milli, manevi ve insani değerlere bağlı, “ilim ve iman”, “ahlak ve fazilet” ölçüleriyle şahsiyetleri yoğrulmuş, her nefeste “Önce Türkiye’nin bütünlüğü” diyen kadrolarla büyük Türkiye’yi gerçekleştirmek için yola çıktık, Yüce Allah’ın yardımı ve sizlerin desteklerinizle başaracağımıza inancım tamdır” diyerek sözlerine son verdi.

Etiketler: , , ,

Yasal Uyarı: www.suhutanayurt.com adresinde yayınlanan makale,haber,resim ve vidyolar tamamen özgün içeriktir bu içeriklerin Şuhut Anayurt Gazetesi Yazı İşleri Biriminden izinsiz olarak kopyalanması ve yayınlanması halinde yasal işlem başlatılacaktır.

Bu Sosyal Ağlarda Haberi Paylaşabilirsiniz.

Bu Habere Facebook Üzerinden Yorum Yapabilirsiniz