Mahmut Köyü Spor’a Süper Lig müjdesi

Play-Off ligine iddialı başlayan ancak son haftalarda aldığı kötü sonuçlarla ligi 4. sırada tamamlayabilen Mahmut Köyü Spor, Sandıklı Spor’un 3. Lig’e yükselmesi ile Süper Lig’e yükseldi.

Süper Amatör Küme Futbol Ligi’ni birinci sırada bitiren İhsaniye Belediye Spor, Sandıklı Belediye Spor’un 3.Lig’e yükselmesiyle play-off oynamadan direk olarak Bölgesel Amatör Lig’e adını yazdırırken Play-Off’u 4. sırada bitiren Mahmut Köyü Spor’da süper lige terfi etti.

İHSANİYE BÖLGESEL AMATÖR LİG’E YÜKSELDİ

İhsaniye Belediye Spor ile Mahmut Köyü Spor’a sevindirici haber Pazar günü Sandıklı Belediye Spor’dan geldi. İhsaniye Belediye Spor, süper amatör küme futbol ligini zirvede bitirirken yeni sezon için akıbetinin ne olacağı Sandıklı Belediye Spor’un ligdeki konumu belirleyecekti. Play-off maçlarını Tınaztepe, Sinanpaşa ve Susuz Belediye Spor’un ardından 4. sırada bitiren Mahmut Köyü Spor’un da bu sezonki durumu için tüm dikkatler Sandıklı Belediye Spor’un ligdeki konumuna çevrilmişti. Geçtiğimiz hafta sonu Sandıklı Belediyespor’un resmen 3.lige terfi etmesinin garantilenmesi ise her iki ekibi de sevindirdi. Bu durumda süper ligi zirvede tamamlayan İhsaniye Belediye Spor şayet gerekli prosedürleri yerine getirmesi durumunda Play-Off oynamadan direk olarak Bölgesel Amatör Lig’de mücadele edeceği öğrenildi. Süper lige çıkmayı son maçta kaybeden temsilcimiz Mahmut Köyüspor’da İhsaniye Belediye Spor’un Bölgesel lige terfi etmesi nedeniyle yeni sezonda süper ligde boy göstereceği bildirildi.

MAHMUT KÖYÜ SPOR’DA ÜZÜNTÜ YERİNİ SEVİNCE BIRAKTI

Beraberliğin dahi yetmesine rağmen son maçta Susuz Belediye Spor’a 2-1 yenilerek süper lig kapısından dönen Mahmut Köyü Sporlu futbolcular müsabakanın bitiş düdüğü ile birlikte saha içersinde göz yaşlarını tutamamışlardı. Bu sezon tek hedefini süper lig olarak belirleyen ancak, Play-Off’ta son maçta bu hedefine ulaşamayan mor sarılılar, Sandıklı Belediye Spor’un 3.Lig’e yükselip İhsaniye Belediye Spor’un Bölgesel Amatör lige terfi etmesiyle yeni sezonda süper ligde mücadele etmeye hak kazandı. Mor sarılılar Play-Off’un son maçında Susuz Belediye Spor’a yenilerek müsabaka bitiminde gözyaşlarını tutamamışlardı.  Mor sarılı futbolcular, Süper lige çıkmayı son maçta kaybetmenin üzüntüsünü nedeniyle uzun süre sahadan ayrılamamışlardı. Hakemin müsabakayı bitiren düdüğünü çalmasıyla birlikte merkez 1 nolu sahanın çimlerinin üzerinde yığılıp kalan futbolcuların, gözyaşları sel olup akmıştı. Mor sarılıların tecrübeli forvet oyuncusu Hasan ile takım kaptanı Fatih, Susuz Belediye Spor maçı sonrası göz yaşlarını tutamayan futbolcuların başında yer aldı.  Mahmut Köyü Spor’a sevindirici haber ise Sandıklı Belediye Spor’dan gelirken mor sarılalar artık Sandıklı Belediye Spor’un 3.Lige çıkmasıyla birlikte uzun yıllar özlem duyduğu süper lige adını yazdırdı. Mor sarılılar şu günlerde biraz geçte olsa süper lig özlemine son vermenin haklı gururunu yaşamaya başladı. Mahmut Köyü Spor’un şu günlerdeki durumu geç gelen mutluluk olarak yorumlandı.

Yapılan Aramalar:

  • afyonkarahisar şuhut mahmut köyü (14)
Etiketler: , , , , ,

Yasal Uyarı: www.suhutanayurt.com adresinde yayınlanan makale,haber,resim ve vidyolar tamamen özgün içeriktir bu içeriklerin Şuhut Anayurt Gazetesi Yazı İşleri Biriminden izinsiz olarak kopyalanması ve yayınlanması halinde yasal işlem başlatılacaktır.

Bu Sosyal Ağlarda Haberi Paylaşabilirsiniz.

Bu Habere Facebook Üzerinden Yorum Yapabilirsiniz