SYDV 13 aileyi sevindirdi

Şuhut Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ilçemizde 13 aileye 26 adet holstein ırkı gebe düve dağıtımı yapıldı.

Şuhut İlçe Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamaya göre 2010 yılında yapılan proje ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü tarafından onaylanarak ödeneği gönderilen proje ile fakir ve yardıma muhtaç 13 aileye iş imkânı sağlandığı açıklandı.

“BU TÜR PROJELER DEVAM EDECEK”

Projeden faydalanan aileler 2 yıl ödemesiz, 5 yıl eşit taksitler halinde geri ödemelerini tamamlayacaklardır. İneklerin dağıtımı Kaymakam Eyüp Çalışır ve Mütevelli Heyeti üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Kaymakam Eyüp Çalışır teslim esnasında yaptığı konuşmasında bu tür projelerin devam edeceğini, Nisan ayında ihalesi yapılmış olan koyunculuk projesi ile 13 aileye de 15 adet damızlık koyun ve 1 adet koç dağıtımı yapılacağını söyleyerek faydalanan kişilere hayırlı ve verimli olmasını diledi.

Etiketler: , , ,

Yasal Uyarı: www.suhutanayurt.com adresinde yayınlanan makale,haber,resim ve vidyolar tamamen özgün içeriktir bu içeriklerin Şuhut Anayurt Gazetesi Yazı İşleri Biriminden izinsiz olarak kopyalanması ve yayınlanması halinde yasal işlem başlatılacaktır.

Bu Sosyal Ağlarda Haberi Paylaşabilirsiniz.

Bu Habere Facebook Üzerinden Yorum Yapabilirsiniz