Şuhut Anayurt Gazetesi

6’lı Masa Seçim Meşalesini Şuhut’ta Yaktı

6’lı Masa Seçim Meşalesini Şuhut’ta Yaktı
955 views
18 Ocak 2023 - 17:09

Millet İttifakı partilerinin il başkanları Keşkek davetinde bir araya geldi. Gelecek Partisi İl Başkanı Niyazi Ertaş, Millet İttifakı üyelerini ağırladı
Şuhut Keşkek Evi’nde düzenlenen davete; Cumhuriye Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Yalçın GÖRGÖZ, DP İl Başkanı Hikmet Bülbül, DEVA Partisi İl Başkanı Kadir Daylık, Saadet Partisi İl Başkanı Beytullah Karataş, Gelecek Partisi İl Başkanı Niyazi Ertaş ilçe başkanları ve üyeleri katıldı.İyi Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlığlu rahatsızlığı nedeniyle davete katılamadı. İyi Partiyi Şuhut İlçe Başkanı Müzahir Özaşkın temsil etti.
Programın ev sahipliğini yapan Gelecek Partisi İl Başkanı Niyazi Ertaş şunları kaydetti: “Türkiye seçim havasına girdi. Biliyorsunuz keşkek, Afyonkarahisar’ımız için önemli bir yiyecektir. Düğünde, bayramda, mevlütte, tüm özel günlerimizde sofralarımızda yerini alır. Keşkek; birlik beraberliği, dayanışmayı, yardımlaşmayı temsil eder. Bizler ittifak ortaklarımızla bir araya gelerek ülkemizin yakında kavuşacağı güzel günleri konuştuk. Türkiye artık bir seçim havasına girdi. Biz de Millet İttifakı olarak sürekli istişare halindeyiz. Bu ayki toplantımızı Şuhut’ta yapmayı tercih ettik. Şuhut tarihimiz açısından önemli bir konuma sahip. Kurtuluş savaşımızın başlangıcının yapıldığı yer. Millet ittifakı olarak seçim startını buradan başlatmak istedik.”Şuhut Keşkek Evi’nde düzenlenen davete Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı (CHP Afyonkarahisar Milletvekili Aday adayı) Yalçın Görgöz, rahatsızlığı nedeniyle katılamayan İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu’nun yerine İYİ Parti Şuhut İlçe Başkanı Müzahir Özaşkın, GELECEK Partisi İl Başkanı Niyazi Ertaş, Demokrat Parti İl Başkanı Hikmet Bülbül, DEVA Partisi İl Başkanı Kadir Daylık, Saadet Partisi İl Başkanı Beytullah Karataş, partilerin ilçe başkanları ve yetkilileri katıldı. Coşku içinde ve samimi bir ortamda geçen davette ülke sorunları başta olmak üzere pek çok konu konuşuldu. Yandaş medyanın dezenformasyon amaçlı “kavgalılar, masa dağılmak üzere” türünden yayınlarının aksine altı partinin Afyonkarahisar temsilcileri büyük bir hoşgörü ve samimiyet içerisinde görüş alışverişinde bulundular. Altı partinin “MİLLET İTTİFAKI” çatısı altında birleşmesinin iktidar kanadında büyük bir paniğe neden olduğunu vurgulayan davetliler, “herşeyden önce Türk siyasetine “ittifak” kavramını sokan ve resmileştiren, Bahçeli’nin teklifi üzerine Akparti – MHP koalisyonudur. Onların ittifak kurması normal oluyor ama biz kurunca hemen yaftalanıyoruz” dediler. 2018 yılına kadar seçimlerde ittifak yapmanın kanunen yasak olduğunu dile getiren partililer, Bahçeli’nin yol göstermesi sonucu Türkiye’nin ittifaklar dönemine girdiğini söylediler. Millet İttifakı olarak zamanında yapılacak veya erkene alınacak bir seçime hazır olduklarını kaydeden partililer, “iktidarın ısrarla Hadep’i sanki Millet İttifakı’nın 7. paydaşı olarak göstermeye çalıştığını oysa 23 Haziran 2019 tarihinde yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde Apo ile Osman Öcalan’ ın Akparti adayına oy verilmesi yönünde telkin ve baskı yaptığını hep birlikte gördük. Kim kimlerle yürüyor, kim kimle beraber, her şey ortada” dediler.