Şuhut Anayurt Gazetesi

AFYONKARAHİSAR’IN DEĞERLERİNİ GÜN YÜZÜNE ÇIKARACAK EKİP ŞUHUT’U ZİYARET ETTİ

AFYONKARAHİSAR’IN DEĞERLERİNİ GÜN YÜZÜNE  ÇIKARACAK EKİP ŞUHUT’U ZİYARET ETTİ
317 views
18 Haziran 2023 - 17:04

Afyonkarahisar’ın değerlerini ve gizli güzelliklerini gün yüzüne çıkacak olan ekip Şuhut’a gelerek Atatürk Evi’ni ziyaret etti. “Afyonkarahisar Foto Safari Etkinliği” programı çerçevesinde Afyonkarahisar’daki tarihi ve doğal mekanların fotoğrafını çekecek olan ekip Şuhut’a geldi. Şuhut Kaymakamı Harun Reşid Han’ın eşliğinde Şuhut Atatürk Evi’ni ziyaret eden ekip, Büyük Taarruz’un son hazırlıklarının gözden geçirildiği tarihi binada duygu dolu anlar yaşadı. Kaymakamımız Harun Reşid Han, foto safari ekibinin Şuhut’u ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü ile Afyonkarahisar Valiliği himayelerinde Zafer Kalkınma Ajansının koordinasyonu ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansının (TGA) destekleriyle 16-18 Haziran 2023 tarihlerinde Afyonkarahisar’da Foto Safari Etkinliği düzenlendi.
Etkinliğe, doğa, tarih, kültür, gastronomi konularda alanında uzman sosyal medya içerik üreticileri davet edildi. Doğa temasıyla haşhaş, lavanta, gül bahçeleri, Eber Gölü, Kırkgöz Köprüsü, Sandıklı Akdağ Tabiat Parkı; Tarih temasıyla Ulu Cami, Mevlevihane, Afyonkarahisar Kalesi, Tarihi Konaklar ziyaret edildi
Kültür temasıyla Frig Vadileri ziyaret edilerek içerikler üretilecek olup gastronomi temasıyla da Afyonkarahisar’ın coğrafi işaretli 10 yöresel ürününün sergilenecek.
Öte yandan katılımcılar Ürün Fotoğraflama Eğitimi ile alanında özgün üretici ve şeflerle buluşturulması sağlandı