Şuhut Anayurt Gazetesi

CHP İlçe Başkan Adayı Caner Peynirci Şuhut Anayurt’a konuştu…

CHP İlçe Başkan Adayı Caner Peynirci Şuhut Anayurt’a konuştu…
472 views
02 Ağustos 2023 - 23:28

CHP ŞUHUT İLÇE BAŞKANLIĞINA ADAY OLAN CANER PEYNİRCİ’DEN SAMİMİ AÇIKLAMALAR :

“Şuhut’ta sosyal belediyeciliği

yeniden başlatacağız”

Üç buçuk yıldır sürdürdüğü Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Gençlik Kolları Başkanlığı görevinden ayrılarak CHP Şuhut İlçe Başkanlığına aday olan CANER PEYNİRCİ, yaşam öyküsünü, siyasi duruşunu ve geleceğe yönelik hedeflerini Şuhut ANAYURT Gazetesi’ne anlattı.

28 yaşındaki genç siyasetçi, ülkenin içinde bulunduğu kötü şartların kendilerini aktif mücadeleye mecbur ettiğini kaydederek , “öncelikli hedefim ilçe başkanı olmak, şartlar oluştuğunda ve doğru zamanda Belediye Başkanı olarak Şuhut’a hizmet etmek ” dedi.

-Sayın Caner PEYNİRCİ, genç yaşta CHP içerisinde çeşitli kademelerde görev yaptınız. Kendinizi kısaca anlatır mısınız?
06.08.1995 yılında Afyonkarahisar’da dünyaya geldim. İlk ve orta okulu Şuhut Kurtuluş İhsanküçükarslan okulunda,Liseyi Emir Murat Özdilek Anadolu ve Otelcilik Lisesinde,üniversite eğitimi ise Eskişehir Anadolu Üniversitesi Turizm Fakültesinde tamamladım. Çocukluk yıllarımdan beri esnaf bir babanın oğlu olarak çarşıda yetişmem bana siyasi hayatımda olduğu gibi ticari hayatada erken başlamam noktasında yardımcı oldu. 7 yıldır ticaret ile uğraşmaktayım. Halen ilçemizde yemek fabrikası ve emlak ofisi işletmelerim var. Ortaokul yıllarımda tanıdığım ve her zaman bütün hayallerimin en başında bulundurduğum siyaset ile 18 yaşımı doldurduğum gün Şuhut CHP Gençlik Kollarında tanıştım. 2013 yılından bu tarafa Cumhuriyet Halk Partisi’nde siyaset yapmaya başladım. Sırasıyla Şuhut İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı,İlçe Başkan Yardımcılığı,İl Başkan Yardımcılığı ve İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevlerinde yer aldım.
-CHP Afyonkarahisar Gençlik Kolları Başkanlığını bırakarak Şuhut İlçe Başkanlığına aday oldunuz. Hedefiniz nedir?
01 Mart 2020 tarihinden bu tarafa yaklaşık olarak 3.5 yıl boyunca İl Gençlik Kolları Başkanı olarak partimize ve memleketimize hizmet etmeye çalıştım. Göreve geldiğimiz tarihlerde bütün Dünya’yı etkisi altına alan Covid-19 sürecine denk gelmemiz bizim açımızdan örgütlenme adına büyük sıkıntılar oluşturdu. O süre içerisinde daha çok pandemiden etkilenen hemşerilerimizin yardımına koştuk. Daha sonra hayatın normale dönmesi ile birlikte bizlerde ekip arkadaşlarımızla daha sahada aktif ve etkin rol aldık. İlimizde ve bölgemizde birçok ulusal ve yerel basında yer bulan çalışmalara imza attık. Hedefim ilçemizde daha aktif siyaset yaparak doğru zaman geldiğinde Şuhut Belediye Başkanı olarak memleketimize hizmet yapmak. Bu hedefim doğrultusunda uzun yıllardır ve diyaloglarımı yürütüyorum. Ve çocukluk yıllarımdan beri hayalini kurduğum bu hedefimi taraf gözetmeksizin tüm hemşerilerimizin destekleri ile gerçekleştireceğim.
-“Kesin kazanılacak” gözüyle bakılan Cumhurbaşkanlığı seçimini kaybettiniz. Bu yenilginin nedenleri hakkında bilgi verir misiniz?
Seçimin kaybedilmesi çeşitli mahfillerde tartışılıyor. Bazıları samimi, bazıları kasıtlı kafa karıştırmaya yönelik. Ama sonuç itibari ile kaybedilen bir seçim var ortada.Bana göre bunun en büyük sebebi bizlere karşı yürütülen yalan ve asılsız propaganda. Devletin ve medyanın gücünü arkasına alarak olmadık montaj videolar,iftiralar sanki gerçekmiş gibi vatandaşımıza aktarıldı. Ne yazık ki belirli ölçekte bunlara inanan vatandaşlarımız oldu. En büyük sebeplerden birisi olmadık şeylerle halkın yoksulluğunu unutturma konusu seçimleri bizim açımızdan olumsuz etkiledi. Diğer bir sebep ise ittifak ortağı partilerimizin organize bir şekilde çalışmamasından kaynaklandı. Seçim süreci başlar başlamaz 6 siyasi parti organize bir şekilde sürece başlasa bizlere başarı sağlayacaktı ama maalesef olmadı. Bizler bunun muhasebesini yapıyoruz ve önümüzdeki seçimlere hatalarımızdan ders alarak gireceğiz.
-CHP olarak Şuhut’ta 2024 yerel seçimlerinde nasıl bir adayla seçmen karşısına çıkmayı düşünüyorsunuz?
Cumhuriyet Halk Partisi olarak Akp’nin en güçlü olduğu yıllarda ilçe belediye seçimlerini kazanan bir partiyiz.Önümüzdeki seçimlerde yarım kalan hizmetleri ve projeleri tamamlamak için sosyal belediyecilik anlayışını yeniden ilçemizle buluşturacağız. Belediye başkanlığını kazanacak iddialı bir aday ile halkımızın karşısına çıkacağız. Tabiki ekip arkadaşlarımız ve partililerimiz ile bu konuları değerlendirmeden bir açıklama yapmam doğru değil. Ama 2024 Yerel seçimlerinde partimizin adayı seçimleri kazanacaktır. Buna yürekten inanıyoruz.
-Sizce yerel seçimlerde MİLLET İTTİFAKI yola devam etmeli mi?
Millet İttifakının asıl ana unsuru olan partiler Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti’dir. Diğer partilerin desteğinide elbette kabul ediyoruz.Daha önceki yerel seçimlerde bu birliktelik 11 Büyükşehir başta olmak üzere bir çok belediyeyi kazanmamıza sebep oldu.Geçtiğimiz seçimlerde alınan oylar göz önünde bulundurularak ittifak süreci yeniden değerlendirilmeli ve Millet İttifakı daha derli toplu bir şekilde yerel seçimlerde devam etmelidir.
-Seçim sonrası yağmur gibi yağan zamlar hakkında neler düşünüyorsunuz?
2021 yılından bu tarafa hiç durmayan zamlar halkımızın bütün kesimlerini olumsuz etkilemiştir. Seçim sürecinde yürütülen yalan propaganda süreci sanki herşey normale dönmüş gibi göstersede seçimin bitmesi ile halk yeniden kendi gerçeği olan hayat pahalılığı ile mücadele etmeye başlamıştır. Başta emekli,esnaf ve sabit gelirli vatandaşlarımız olmak üzere halkın her kesimi artık bu yükün altından kalkamaz bir hale gelmiştir. Dünya ekonomi normlarına aykırı bir şekilde bir inat uğruna “Nas” dediği günden beri halkımız gün geçtikçe fakirleşmiştir. Halkımızın bu zor durumdan kurtulması için bir an önce ülkemizin parlementer sisteme geçmesi artık kaçınılmazdır.Aksi taktirde bilgiden ve liyakatten uzak bir yönetim ülkemizi bu zor durumdan kurtarmayacaktır.
-Sayın Caner PEYNİRCİ, kongrede başkan seçildiğiniz taktirde hedefleriniz ne olacak? Nasıl bir parti yönetimi oluşturmayı düşünüyorsunuz ? Şuhut’a dönük plan ve projeleriniz nelerdir?
Öncelikli hedefimiz önce yerelde sonra yapılacak ilk genel seçimlerde partimizin oyunu artırmaktır.Parti içersinde bütünleştirici olarak Genç ve dinamik bir kadro ile yıllardır partimiz için emek harcayan insanları bir araya getirip ayrıştırmadan partimizin daha başarılı olması için çaba göstereceğiz. Kendi kadromuza gelmeden önce -bugüne kadar yıllardır bu parti için emek veren tüm büyüklerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Aramızdan ayrılanlarıda saygı ve özlemle anıyorum. Yeni oluşacak yönetim daha aktif ve insanlarla birebir diyaloğu yoğun olan kişilerden oluşacak. Aralarında birbirinden değerli bir çok parti büyüğümüz ve genç arkadaşlarımız olacak. Yönetimde avukat,veteriner,esnaf,emekli,çiftçi,ev hanımı gibi halkın her kesimine hitap eden arkadaşlarımızdan oluşacak.
-Sayın Caner PEYNİRCİ verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz. Size kongrede ve siyasi hayatınızda başarılar dileriz.
Şuhut için hizmet veren ve halkımızın doğru bilgilenmesine sebep olan tarafsız basın anlayışı ile mücadelesine devam eden başta Zafer ve Tarık Özaşkın olmak üzere Şuhut Anayurt Gazetesi ailesine çok teşekkür ederim.