Şuhut Anayurt Gazetesi

ÇİFTÇİNİN SESİ

ÇİFTÇİNİN SESİ
253 views
05 Haziran 2024 - 17:41

5 – 6 Mayıs günlerinde yaşadığımız “ zirai don “ ile ilgili hasarlar için Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatif borçlarının ertelenmesi için zarar gören çiftçilerden dilekçe isteniyor . Borçların faizsiz ertelenmesi temennimiz ama ekonominin başında “Faizlerin Efendisi Mehmet Şimşek “ var , açıkcası hiç umudum yok . Yine de böyle bir imkan sağlayan , emeğini geçen siyasilere , sivil bürokratlara çok teşekkür ederim.
Şuhut Organize Sanayisinin kurulmasında emeği geçen şahsiyetlerden zamanın İl Genel Meclisi üyesi Fahrettin Ünsal adına , yine Şuhut Organize Sanayi bölgesinde “ Fahrettin Ünsal Hatıra Ormanı “ yapılmasına karar verilmiş . Bu davranış Şuhut’a hizmet edenlerin hatırasını yaşatmak adına güzel davranış . Şuhut Belediyesini öncülük ettiği için tebrik ederiz . Bu tür ahde- vefaların devam etmesini temenni ederiz . Hatırlanması gereken daha çok güzel insan var .
İktidar normalleşiyoruz falan derken yine eski ayarlarına döndü . 31 Mart seçimlerinde seçilen Hakkari Belediye Başkanını görevden aldı , yerine kayyum atadı . Bu durduk yerde gerginlik niye . Seçilen başkanın bir yasağı varsa niye seçimlerde aday yapılır . DEM partililer TBMM çalışmalarını engellemeye başladı , kürsüyü işgal ediyorlar ( 4.6.2024 saat 18.00 oturuma 3. Kez ara verildi.) Böyle ülke yönetilmez veya yönettiğini zannerdersin ey iktidar .
Ekonominin başına getirilen “ Faizlerin Efendisi Mehmet Şimşek “ göreve geldiği 4 Haziran 2023 tarihinden bugüne sürekli enflasyonu düştü düşecek diyor . Son açıklanan TÜİK rakamlarına göre enflasyon % 75 , ENAG göre % 125 yani düşen bir şey yok . Artırdığı faizlerle fakir – fukaranın ümüğünü sıkan Faizlerin Efendisinin başka bir icraatını bilen varsa buyursun , hani bir söz vardır “ leyleğin ömrü laklak ile geçermiş “
TMO dan yine tık yok , hububat hasadı başladı , hala fiyat yok alım yok . Bekliyoruz . Öte yandan çiftçinin çatı örgütü Türkiye Ziraat Odaları Başkanı Şemsi Efendi elinen tutuşturulan kağıttan erik fiyatı böyle oldu , bu ay fiyatı en çok yükselen sivri biber , en çok düşen soğan gibi abuk sabuk paylaşımlar yapıyor . Bunlar senin görevin değil Şemsi efendi , senin başında bulunduğun örgüt temel sorunlarla ugraşmalı .
AKP seçimden sonra Kızılcahamam’da kampa girdi , seçimlerde neden başarısız oldukları üzerine raporlar okunacak , cevap bulunmaya çalışacaklar . İl , ilçe başkanları değişecekmiş , yeni kadrolarla yola devam edeceklermiş . Bu toplantıda bir cesaretli kişi yok herhalde ; Ey genel başkan biz bu sonucu senin yanlış politikaların sonucu aldık , ne ararsan kendinde ara demeliydi . Gerçek de öyle değil mi .
Doğal afetlerden uzak , bol ve bereketli kazançlar dilerim .