Şuhut Anayurt Gazetesi

Çiftçinin Sesi

Çiftçinin Sesi
337 views
19 Haziran 2024 - 22:53

Kurban Bayramı ( Hacılar Bayramı da denir ) , aşırı sıcaklar , siyasette normalleşme , yumuşama , bu maaşla emekliler nasıl kurban kesecek , her zamanki gibi zenginlerimiz tatil merkezlerine akın etti , partilerin birbiriyle bayramlaşmaları , yine trafik kazaları , kurban keseceğim diye acil servisleri dolduran yaralılar gibi konuları tartışarak geçirdik .
Kurban satıcıları , kurban fiyatların yüksek olmasından dolayı eski satışları yapamadıklarından şikayetçiler . Diyanetin , Kızılay’ın kurban kampanyaları yine sönük geçti . Kurbanda rant büyük olunca bu işten kimse vazgeçmiyor . Cemaat ve tarikatlar zaten bu işin öncüsü .
Bayram öncesi Tekirdağ’da “ buğday mitingi “ düzenlendi . Bu mitingi neden CHP düzenlesin , diğer partilerin çiftçi seçmeni yok mu , neden destek vermediler . Hele , hele bir de yasal çiftçi çatı örgütü var ki evlere şenlik .
Geçen yıl Şuhut’ta TMO alım yaptı , çiftçi rahat etti . Hadi bakalım Şuhut’un siyasileri , Afyon milletvekilleri , bu yıl buğday alımında gönülsüz gibi duran TMO yu yine sahada alım yaparken görmek isteriz .
Temmuzdan itibaren yine zam ve vergilerle karşılacağız , Maliye Bakanı Mehmet Şimşek bütçeyi doldurmakla uğraşıyor , TBMM kapanmadan yasal düzenlemeler yapılacak . Fedakarlık hep dar gelirliden , dolaylı vergilerden bekleniyor .
Sinan Ateş cinayeti gündemde kalmaya devam ediyor . Nasıl kalmasın ki bir buçuk yıldır daha doğru dürüst iddianame bile hazırlanmadı . Bu olay siyasi partilerin bilek güreşine döndü , yazık bir insan katlediliyor , kimin umrunda .
Bunca katliamdan sonra İsrail “ ateşkese” razı olmuş . Bu katliamın durması için , yok şu markalar İsrail malı almayalım gibi içi boş laflarla ortalıkta dolaşıyorlar . O mallar İsrail malı olabilir ama onu üreten fabrikada bizimkiler çalışıyor , satan bizimkiler bunu neyini boykot edeceksin . Kaldı ki o fabrikaları satan sensin , açılmasına izin veren sensin . Her zaman söylediğim çekebiliyormusun İsrail elçini , gönderebiliyormusun İsrail elçisini , onlar ancak bundan anlar .
Gün geçmiyor ki bir sıkandal ile karşılaşmayalım . İddia ; İYİ partili Prof .Dr. Turan Çömez’e ait . Pandemi döneminde Sağlık Bakanlığı bir aracı firma vasıtası ile Çin’den covid aşısı ithal eder . O dönemde İngiltere dozunu 3 dolardan aşı satarken , bizimkiler dozu 12 dolardan 70 milyon aşı alır . İddia ; o dönemde covid aşısı Çin’ de aşıların 1 doların altında olduğu . Bu kadar fark olur mu , bu kadar cukka olur mu ,eğer dogru ise yahu siz ne Allah’tan korkuyorsunuz , ne kuldan utanıyorsunuz . Şimdi de para yok zam yapacağız , vergi koyacağız diyorsunuz . Bir kalemde bu kadar götürürseniz para mı kalır mübarekler .

Doğal afetlerden uzak , bol ve bereketli kazançlar dilerim .