Şuhut Anayurt Gazetesi

HEMŞEHRİMİZ PATOLOJİ UZMANI ÇİĞDEM ÖZDEMİR DOÇENT DOKTOR OLDU

HEMŞEHRİMİZ PATOLOJİ UZMANI ÇİĞDEM ÖZDEMİR DOÇENT DOKTOR OLDU
400 views
13 Aralık 2023 - 17:42

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Patoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi olan hemşehrimiz Dr. Çiğdem Özdemir ataması yapılarak Doçent Doktor oldu.
Aslen Balçıkhisar Köyü’nden olan hemşehrimiz Dr. Çiğdem Özdemir, ilçemizin sevilen diş hekimlerinden Ahmet Şahin Özdemir’in kızkardeşidir. Çiğdem Özdemir’in babası Ali Özdemir emekli sağlık memuru, annesi Nergis Özdemir ise emekli hemşiredir.
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Tıp Fakültesi’nde kadrosu yükselerek Üniversite Yönetim Kurulu kararıyla kadro atamaları yapılan Tıp Fakültesi öğretim üyeleri cübbelerini giydi.
AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş’un katıldığı törende, profesörlük ve doçentlik unvanı alarak ataması yapılan 9 öğretim üyesine Tıp Fakültesi toplantı salonunda cübbe giyme töreni düzenlendi. Törene; AFSÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Âdem Aslan, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necip Becit, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tolga Ertekin, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Sinan Evcil, Üroloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İbrahim Keleş, Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Özal Özcan ve Genel Sekreter Ziya Kutay Erşen katıldı. Törende konuşan AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, göreve geldikleri günden bu yana yürüttükleri çalışmalarla AFSÜ’nün güçlenerek gelişmesine destek veren tüm akademisyenlere şükranlarını sunduğunu söyledi. Okumuş, “Bilgi, deneyim ve çalışmalarının meyvesi olarak elde ettikleri unvanları dolayısıyla bugün cübbelerini giyen arkadaşlarımızı tebrik ederken; gerek sağlık ordusuna yeni neferler kazandırmada ve gerekse de sağlık hizmet sunumunda başarılı kariyerlerinin devamını temenni ediyorum.” dedi. AFSÜ Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleri Ahmet Ali Tuncer, Çocuk Cerrahisi; Mehmet Bilgehan Pektaş, Farmakoloji; Mustafa Karalar Üroloji Ana Bilim Dalında Profesör; Onur Tunca ve Sinan Kazan, İç Hastalıkları; Çiğdem Özdemir, Patoloji; Aysun Ata, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları; İbrahim Etem Dural, Kardiyoloji ve Abdülkadir Bilir ise Anatomi Ana Bilim Dalında doçent kadrosuna atandılar.