Şuhut Anayurt Gazetesi

İLK GÖREV YERİ ŞUHUT LİSESİ İDİ ESKİ MİLLETVEKİLİ AHMET TOPTAŞ VEFAT ETTİ

İLK GÖREV YERİ ŞUHUT LİSESİ İDİ ESKİ MİLLETVEKİLİ AHMET TOPTAŞ VEFAT ETTİ
673 views
14 Eylül 2022 - 20:25

24.Dönem Afyonkarahisar Milletvekillerinden Ahmet Toptaş vefat etti. Bir süredir kanser tedavisi gören Ahmet Toptaş amansız hastalığa yenik düştü.

3 Şubat 1949 tarihimde Sandıklı’nın Ekinova Köyü’ nde dünyaya gelen Ahmet Toptaş, Ankara Yüksek Öğretmen Okulu ve Ankara Üniversitesi Fen Fakültesini bitirdikten sonra ilk görev yeri olan Şuhut Lisesi’nde Kimya Öğretmeniliği yapmıştı.Öğretmenlik yaparken dışarıdan Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitiren Toptaş 1981 yılında serbest avukatlığa başladı. Bir yandan da siyasetle ilgilenen Ahmet Toptaş, İlçe ve il başkanlığı görevlerinde bulundu.

2011-2015 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi’nden Afyonkarahisar Milletvekili seçilen Ahmet Toptaş’ın vefatı büyük üzüntüye neden oldu.Ahmet Toptaş için TBMM’nde düzenlenen törene CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve çok sayıda milletvekili katıldı. Toptaş’ın cenazesi Afyonkarahisar’a getirilerek Ekinova Köyü mezarlığına defnedildi.Eğitimci, hukukçu ve milletvekili olarak Afyonkarahisar’a önemli hizmetlerde bulunan Ahmet Toptaş hocamıza Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.