Şuhut Anayurt Gazetesi

ŞEHİT VE GAZİLER HATIRA MERKEZİNE YOĞUN İLGİ

ŞEHİT VE GAZİLER HATIRA MERKEZİNE YOĞUN İLGİ
132 views
22 Aralık 2021 - 16:51

Türkiye’de bir ilk olması hasebi ile Ülke genelinde büyük yankı uyandıran Şuhutlu Şehit ve Gaziler Tanıtım Merkezine ziyaretçi akını artarak devam ediyor.

Zonguldak Valiliği Sosyal ve Kültürel Hizmetler Müdürlüğü tarafından düzenlenen program kapsamında Zonguldak Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mustafa Yorulmaz ve Şehitlerimizin yakınları, Zonguldak Muharip Gaziler Derneği Başkanı Necmettin Çandaş ve muhterem gazilerimiz ve aileleri ilçemize gelerek Şuhutlu Şehit ve Gaziler Tanıtım Merkezini ziyaret ettiler.
Şuhut Belediyesi Şelale Düğün Salonunda misafirlere yapılan yemek ikramından sonra Başkan Bozkurt Şehit yakınlarına ve Gazilerimize ithafen bir konuşma yaptı. Konuşmasında; “Sizleri Şehitler Diyarı, Şahitler Şehri Kadim İlçemiz Şuhut’ta ağırlamak bizim için büyük bir mutluluktur. Şuhutlu Şehit ve Gaziler Hatıra Merkezimiz Vesilesiyle Cennet Vatan Türkiye’mizin Her Köşesinden Şehit Aileleri, Gazilerimiz ve Yakınlarını İlçemizde Ağırlıyoruz. Zonguldak’tan İlçemize Gelen Tüm Misafirlerimize ve Zonguldak Valimiz Mustafa Tutulmaz’a Teşekkür Ederiz.” ifadelerine yer verdi.
Başkan Bozkurt ve ziyaretçiler yemek programı akabinde Zonguldak Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mustafa Yorulmaz ve Zonguldak Muharip Gaziler Derneği Başkanı Necmettin Çandaş’a Şuhut Tarihi isimli kitabı ve Şuhut ile özdeşleşmiş olan minyatür Çömlek hediye etti. Başkan Yorulmaz ve Başkan Çandaş ise Başkan Bozkurt’a Asker figürlü bir biblo hediye etti. Şuhutlu Şehitler ve Gaziler Tanıtım Merkezi ziyaretinden sonra Şuhut Meydanda bulunan Saat kulesi önünde hatıra fotoğrafları çekilmesinden sonra program sona erdi.