Şuhut Anayurt Gazetesi

Şuhut Belediyesi’nden Kaplıca ve Tarihi Gezi Seferleri Başlıyor

Şuhut Belediyesi’nden Kaplıca ve Tarihi Gezi Seferleri Başlıyor
227 views
05 Haziran 2024 - 17:38

Şuhut Belediyesi, 9 Haziran 2024 Pazar günü itibariyle her Pazar Gazlıgöl, Sandıklı ve Heybeli Termal kaplıcalarına düzenli seferler başlatacak.
Şuhut halkının kaplıcaların şifalı sularından faydalanabilmesi amacıyla başlatılan bu hizmet kapsamında, gidiş-dönüş ücreti kişi başı 150 TL olarak belirlendi.Seferler, sabah 07:45’te Şuhut Belediyesi Otobüs Yazıhanesi yanından hareket edecek ve dönüş saati akşam 18:00 olarak planlandı.
Otobüsler, dönüş saatine kadar kaplıcalarda hazır bulunacak, böylece vatandaşlar rahatça vakit geçirebilecekler.Ayrıca, vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda İhsaniye ilçesine bağlı tarihi Ayazini yerleşim yerlerine de geziler düzenlenecek.
Bu geziler, tarihi ve kültürel değerlerin tanıtılması ve korunması amacıyla büyük önem taşıyor.Kaplıca seferleri ve Ayazini gezileri hakkında daha fazla bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak isteyenler, Şuhut Belediyesi Otobüs Yazıhanesi’ne ait (0272) 718 28 91 numaralı telefonu arayabilirler.
Şuhut halkının yoğun ilgi göstermesi beklenen bu hizmet, sağlıklı yaşam ve kültürel farkındalık oluşturma adına önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.
>>Gizem Doğar