Şuhut Anayurt Gazetesi

ŞUHUT’TA MADDE VE ALKOL BAĞIMLISI ŞAHISLAR VATANDAŞI CANINDAN BEZDİRDİ

ŞUHUT’TA MADDE VE ALKOL BAĞIMLISI ŞAHISLAR  VATANDAŞI CANINDAN BEZDİRDİ
268 views
23 Temmuz 2023 - 18:10

Şuhut’ta son bir kaç yıldır gençler arasında madde bağımlılığı ve alkol kullanımında ciddi bir artış gözleniyor. Özellikle madde bağımlılığının köylere kadar indiği vurgulanıyor. Şuhut Emniyeti’nin ve Şuhut Jandarması’nın özverili çalışmalarına karşılık ilçemiz genelinde uyuşturucu madde, alkol ve sigaraya başlama yaşı neredeyse 12-13 yaş seviyesine inmiş durumda.
Şuhut Gazipaşa Mahallesi sakinleri, geceleri mahallelerini mesken tutan madde bağımlısı alkollü kişilerden bezmiş durumda. Havanın kararmasıyla birlikte özellikle Hisar tepesinin arkasındaki bölgelerde adeta terör estiren ve çevreye rahatsızlık veren uygunsuz kişilere karşı önlem alınması isteniyor. Hisar çevresinde aydınlatmanın son derece yetersiz olduğunu ifade eden mahalle sakinleri, bunu fırsat bilen madde bağımlısı ve sarhoş kişilerin geceleri sokaklarda cirit attığını söylediler. Alkollü halde araç kullanan, naralar atarak çevreyi rahatsız eden şahısların mahallede huzursuzluğa yol açtığını kaydeden Gazipaşa Mahallesi sakinleri şunları dile getirdiler :
“Madde kullanan alkollü kişiler akşam karanlığı çöktükten sonra Hisar’ın ardındaki meskun yerlere gelerek yüksek sesle müzik eşliğinde sağa sola rahatsızlık veriyorlar. Yoldan geçen insanları taciz ederek küfür ve hakaret ediyorlar. Tarlalara zarar vererek tuvaletlerini yapıyorlar. Alkollü halde araç kullanıyorlar. Tarladan dönen kadınları, genç kızları rahatsız ediyorlar. Defalarca başvurduğumuz halde Hisar’ın arkasındaki yollara aydınlatma yapılmadı. Gece vakti araçlarda gayrimeşru şeyler yapıldığına şahit oluyoruz. Mahalleli olarak utanıyoruz. Şuhutumuz böyle uygunsuz görüntülere layık bir memleket değildir. Yetkilileri uyarıyoruz, eğer bu kişilere karşı önlem almazsanız mahalleli olarak gerekli cevabı biz vereceğiz. İlçe yöneticileri köy köy geziyorlar, Allah razı olsun ama biraz da ilçe merkezine eğilsinler. Mahalle olarak bekçi düdüğü duymaya hasret kaldık “
İsmi bizde saklı bir Gazipaşa Mahallesi sakini de, bu kişilerle mahalle halkı arasında kavga çıkmasının an meselesi olduğunu ve istenmeyen şeyler yaşanabileceğini söyleyerek Şuhut Kaymakamlığı’nı ve Şuhut Emniyet Müdürlüğü’nü göreve çağırdı.