Şuhut Anayurt Gazetesi

Afyon Kocatepe Üniversitesi Şuhut Meslek Yüksekokulu Gıda Bölümü Öğrencileri Kaymakam Han’ı Ziyaret Etti

Afyon Kocatepe Üniversitesi Şuhut Meslek Yüksekokulu  Gıda Bölümü Öğrencileri Kaymakam Han’ı Ziyaret Etti
420 views
10 Mart 2024 - 18:36

Afyon Kocatepe Üniversitesi Şuhut Meslek Yüksekokulu Gıda Bölümü öğrencileri ve Gençlik Merkezi liderleri, Şuhut Kaymakamı Harun Reşit Han’ı makamında ziyaret etti.
Ziyaret sırasında Kaymakam Han, öğrencilerle sohbet ederek eğitim hayatları ve gelecek planları hakkında bilgi aldı. Ayrıca, ilçenin tarihi ve turistik mekanları hakkında da sohbet gerçekleşti.
Kaymakam Han ve öğrenciler daha sonra birlikte Büyük Taarruz Karargahı’nı, Şuhutlu Şehitler ve Gaziler Hatıra Merkezi’ni ve Kaymakamlık tarafından restore edilen ve yakın zamanda kitap kafe olarak faaliyete geçecek olan tarihi konağı ziyaret ettiler.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Han, öğrencilere “Sizler, ülkemizin geleceği ve umut ışığısınız. Eğitime ve kişisel gelişiminize önem verin. Ülkemize ve milletimize hayırlı bireyler olun.” tavsiyesinde bulundu.
Bu tür ziyaretler, gençlerin toplumla ve kamuyla olan bağlarını güçlendirmenin yanı sıra, ilçe ve ülke hakkında bilgi ve bilinç sahibi olmalarına da katkıda bulunmaktadır.
Gençlerimiz, ülkemizin geleceği ve umut ışığıdır. Onların eğitime ve kişisel gelişimlerine önem verilmesi, geleceğe dair umutlarımızı da artırmaktadır.