Şuhut Anayurt Gazetesi

ÇİFTÇİNİN SESİ

ÇİFTÇİNİN SESİ
577 views
22 Kasım 2023 - 17:55

Mahalli seçimler yaklaşırken Şuhut’ta ilk belediye başkanı aday adayı Muhittin Özaşkın Hoca oldu . Muhittin Hoca adaylığını çocukluk ve gençlik aşkı MHP den yana kullandı . Başka partilerden de adaylık teklifi ( AKP ve İYİ parti) resmi olmasa bile fısıltı olarak konuşuluyordu , hayırlı uğurlu olsun . Bu arada bir aday adayı da Afyon için Dr Mahmut Koçak , Koçak AKP den aday adayı .
ÇKS si olan emekli çiftçilere Cumhuriyetin 100. Yıl ikramiyesi ödenmemesi gündem olmaya başladı , bunu düzeltmek için çalışmalar yapılıyor denmesine rağmen benim hiç umudum yok. Bu işin ne çalışması olacak , vereceksiniz verin , vermeyecekseniz adını bile anmayın .
Bu haftada “ Öğretmenler Günü “ nü kutlayacağız . Toplumun en sıkıntılı durumlarından biri de eğitim/öğretim . Çocuklarımızı yeteneklerine göre yetiştiremiyoruz bu da başka bir sıkıntı . Öğretmenlerimiz en kalabalık gurup , böyle olunca sıkıntıları da çok oluyor . Maalesef öğretmenlikte ayrım çok , kadrolu öğretmen , sözleşmeli öğretmen , ücretli öğretmen . Aynı işi yapmalarına rağmen maaşları farklı , özlük hakları farklı . Bu olmaz , yanlış . Yıllardır üzerinde konuşulmasına rağmen düzeltme yönünde bir çalışma yok. Bir de öğretmenler iktidar yanlısı sendikalara üye oluyor , çoğunluk onlarda , böyle olunca iktidar yancısı sendikalar senin hakkını nasıl savunsun , sendika başkanı önümüzdeki seçimde milletvekili oluyor .
Gündem ise ; Başkan Erdoğan daha önce toz kondurmadığı , Cumhurbaşkanı olmak için 50 + 1 seçim sistemini , 40 + 1 düşürülmesi yönünde beyanları oldu . 2028 deki seçim için erken değil mi , ortağı MHP nin şiddetle karşı çıktığı bir durum , gazeteci görünümlü troller için malzeme çıktı.
İsrail / Hamas savaşı devam ediyor , İsrail’in acımasız saldırıları devam ediyor . Dünya da seyrediyor . İsrail’e yaptırım falan da yapılmıyor . Bizimkilerin yaptırımı da çok garip , dostlar alış/verişte görsün misali kahve , kola yasakları gibi “ dağ dağa küsmüş , tavşanın haberi olmamış “ misali , bunlardan bir şey olmaz . yapacaksan ses getiren tepki koy ki bilelim .
Şuhut’ta çarşı içi trafik çok sıkışık , düşün bankada 5/10 dakikalık bir işin var , araba koyacak yer yok . Vatandaş arabasını bulduğu yere park ediyor , o araç akşama kadar orada , yaz günlerinde bir de gölge ise gel keyfim gel , o araç ertesi gün bile kalıyor . Bunu önlemenin yolu var “paralı “ yapacaksın kardeşim , bunu başka türlü çözemezsin .
Doğal afetlerden uzak , bol ve bereketli kazançlar dilerim .