Şuhut Anayurt Gazetesi

AK Parti’nin yeni il başkanı, Baro Başkanı olan Avukat Turgay Şahin oldu.

AK Parti’nin yeni il başkanı, Baro Başkanı olan Avukat Turgay Şahin oldu.
442 views
27 Haziran 2024 - 0:43

İşte Ak Parti’nin Yeni İl Başkanı
AK Parti’nin yeni il başkanı, Baro Başkanı olan Avukat Turgay Şahin oldu. 31 Mart seçimleri öncesinde Hüseyin Ceylan Uluçay’ın il başkanlığından istifa ederek belediye başkan adayı olmasıyla birlikte, bu görevi Hüseyin Menteş yürütüyordu. Şimdi ise, Turgay Şahin yeni il başkanı olarak görev yapacak ve partiyi kongreye götürerek ildeki yeni yönetimi belirleyecek.
14 Yıllık Baro Başkanlığı Tecrübesi
Turgay Şahin, 14 yıldır Baro Başkanlığı görevini yürütüyor. Bu süre zarfında edindiği tecrübelerle, AK Parti il başkanlığı görevine hazır olduğunu belirtti. Şahin, ilk açıklamasında şunları söyledi:“Görev beni heyecanlandırdı, ilk defa oldu. Çok heyecanlandım. İdarecilik uzun yıllardır yapıyorum. Gerçekten böyle bir görev beni heyecanlandırdı. İlk defa oldu. Ağır bir sorumluluk aldığımı hissettim. Biliyordum ama aynel yakin şimdi vakıf oldum. Gerçekten büyük bir sorumluluk. Rabbim utandırmasın. İlimize hizmet etmeye çalışacağım.”
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Görevi Teslim Aldı
Turgay Şahin, görevi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan teslim aldı. Erdoğan, Şahin’e sorumluluklarını hatırlatarak, yeni görevinde başarılar diledi. Şahin, bu önemli görevi arkadaşlarıyla birlikte üstlendiğini belirtti ve sözlerine şöyle devam etti:“Görevi Sayın Cumhurbaşkanımızdan teslim aldım. Sorumluluklarımızı hatırlattı. O konuda arkadaşlarımızla birlikte görevi tevdi aldık. Birlikte geldik, birlikte döneceğiz. Rabbim bizi utandırmasın.”
Kongre Ne Zaman Olacak?
Kongre süreci hakkında da bilgi veren Şahin, henüz yetki belgesi alacaklarını ve sürecin önce ilçelerde, daha sonra il genelinde gerçekleştirileceğini belirtti. Şahin, il başkanlığı kongresinin muhtemelen yıl başına doğru yapılacağını ve o zamana kadar hazırlıklarını tamamlayacaklarını ifade etti:“Kongre konusunda henüz yetki belgesi alacağız. Önce ilçeler, daha sonra il. Herhalde il başkanlığı… Herhalde yıl başına doğru olur. O zamana kadar hazırlıklarımızı yapacağız.”
Değerlendirme ve Gelecek Planları
Yeni il başkanı olarak Turgay Şahin, AK Parti’nin yerel yönetimlerdeki başarısını sürdürmek ve partiyi daha ileriye taşımak için çalışacak. Şahin, il başkanlığı görevine duyduğu heyecanı ve sorumluluğun bilincinde olduğunu vurgulayarak, ildeki sorunlara çözüm üretmek ve vatandaşlara en iyi hizmeti sunmak için tüm gücüyle çalışacağını belirtti. Bu süreçte, partinin diğer üyeleri ve yöneticileriyle uyum içinde hareket edeceğini ve birlikte başarılı işlere imza atacaklarını ifade etti.Turgay Şahin’in AK Parti İl Başkanlığı görevine getirilmesi, ilde yeni bir dönemin başlangıcı olarak değerlendiriliyor. Tecrübesi ve liderlik vasıflarıyla partinin yerel yönetimdeki performansını daha da güçlendirmesi bekleniyor. Yeni il başkanı olarak, parti içindeki birlik ve beraberliği artırmak, halka daha yakın olmak ve sorunları yerinde tespit ederek çözüm üretmek için çalışacağını belirten Şahin, AK Parti’nin misyon ve vizyonuna uygun bir şekilde hizmet etmeye devam edeceğini söyledi. >>Hatice Uğur