Şuhut Anayurt Gazetesi

AKPARTİLİ MİLLETVEKİLLERİ MÜJDEYİ VERDİ “KARAADİLLİ BELDEMİZ 2025 YILINDA DOĞALGAZA KAVUŞACAK”

AKPARTİLİ MİLLETVEKİLLERİ MÜJDEYİ VERDİ “KARAADİLLİ BELDEMİZ  2025 YILINDA DOĞALGAZA KAVUŞACAK”
379 views
10 Ocak 2024 - 14:50

Afyonkarahisar’ın birçok beldesi 2024 yılı yatırım programları kapsamında doğalgaza kavuşuyor. ak parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya,İbrahim Yurdunuseven ve Hasan Arslan beldelere kazandırılacak yatırımlar kapsamında ortak açıklamalarda bulundu.
DOĞALGAZ GİTMEYEN BELDE KALMAYACAK
Hükümet yatırımları kapsamında Afyonkarahisar’ın Kayıhan, Döğer, Gazlıgöl, Işıklar,Sülün, Sülümenli, Çayırbağ bu yıl doğalgaza kavuşuyor. Öte yandan 2025 yılı yatırım programları kapsamında ise Tatarlı, Haydarlı ve Karaadilli’de çalışmalar başlayacak.
Çalışmalara dair açıklama AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven ve Hasan Arslan’ın ortak açıklamasıyla duyuruldu.
Yapılan ortak açıklamada; ‘’Tüm beldelerimiz doğalgaz ile buluşacak yatırım programlarına bağlı 2024-2025-2026 ve 2027 yılları içerisinde şehrimize yapılacak çalışmalar ile doğalgaz erişimi olmayan beldemiz kalmayacak AK Parti Milletvekilleri olarak şehrimizin insanları için var gücümüzle çalışmaya halkımızın yaşam kalitesini artırmaya Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde devam ediyoruz. Tüm beldelerimize hayırlı olsun.’’ Denildi.

Afyon’da doğalgaza bağlanacak beldeler hakkında bir açıklama da Akparti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay’dan geldi. AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay Afyonkarahisar’ın Dinar, Şuhut ve Sinanpaşa ilçeleri başta olmak üzere merkeze bağlı belere de doğalgaz müjdesi verdi.
Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay doğalgazı olmayan beldelere doğal gaz projesi verdi. İki yıldır yaklaşık 1 milyar liralık yatırım yaptığını hatırlatan Başkan Uluçay bu yatırımların 2024 yılı içerisinde de devam edeceğini duyurdu.
Başkan Uluçay, İhsaniye ilçesine bağlı Kayıhan, Gazlıgöl, Döğer beldeleri ile birlikte merkez ilçeye bağlı Işıklar, Sülümenli, Sülün ve Çayırbağ beldelerinin de doğalgaza kavuşacağını söyledi. Başkan Uluçay yaptığı açıklamada bu yılın sonunda Sinanpaşa’nın beldeleri dahil olmak üzere doğal gaz ateşinin yakacaklarını duyurdu. Öte yandan Şuhut ilçemize bağlı Karaadilli, Dinar’a bağlı Tatarlı, Haydarlı beldelerinde de basınç düşürme merkezlerinin kurulacağını ve daha sonra da bu beldelerin de doğalgaza kavuşacağını duyurdu. Uluçay, süreçte emeği geçen başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere ak parti milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven ve Hasan Arslan’a teşekkür etti.