Şuhut Anayurt Gazetesi

DEMOKRAT PARTİ’DE HİKMET BÜLBÜL GÜVEN TAZELEDİ

DEMOKRAT PARTİ’DE HİKMET BÜLBÜL GÜVEN TAZELEDİ
1.326 views
21 Aralık 2022 - 16:59

Demokrat Parti Afyonkarahisar Olağan İl Kongresi, DP Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Millet İttifakı’nın Afyonkarahisar İl Başkanları, Demokrat Parti İl Teşkilatı üyeleri ve çok sayıda partilinin katılımıyla gerçekleştirildi.
“DEVLET İMKANLARINI SINIRSIZ VE SORUMSUZ BİR ŞEKİLDE KULLANMIŞLARDIR”
Olağan İl Kongresi saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından, DP Afyonkarahisar İl Başkanı ve Başkan adayı Hikmet Bülbül’ün konuşmasıyla başladı. Bülbül konuşmasında, altılı masa ve altı liderin ortaya koyduğu irade, demokrasiyi yeniden devreye sokma iradesidir diyerek, “Bu rejimin tanımış olduğu denetim ve şeffaflıktan rahatsız olanlar, demokrasinin kalbi olan parlamentoyu devre dışı bırakmışlardır. Anayasal denetim yollarını tıkamışlar, devlet imkanlarını sınırsız ve sorumsuz bir şekilde kullanmışlardır. Ülkenin kazanımlarından istifade etmek hususunda vatandaşlarımızı yandaş ve yandaş olmayan şeklinde ayırmışlar, her türlü kayırmacılığın ve ayrımcılığın mimarı olmuşlardır. Bugün partimizin Genel Başkanı Sayın Gültekin Uysal’ın da içinde bulunduğu altılı masa, altı liderin ortaya koyduğu irade demokrasiyi yeniden devreye sokma, güçlendirilmiş parlamenter sistemi inşa etme iradesidir. Hukuk devletinde bulunması mümkün olmayan kaide dışı sıfat, zümre ve organları kaldırma iradesidir. Devlet mekanizması şahıs, sınıf veya bir zümre hesabına değil sırf milletin menfaati ve iyiliği için çalıştırma iradesidir. Bu irade tüm demokratların iradesi, hürriyet ve demokrasiye gönül vermişlerin, Gültekin Uysal ile yol yürümeyi şeref sayanların iradesidir. Bu irade galip gelecek. Bu irade memleketi kurtaracaktır” dedi.
Konuşmaların ardından parti delegeleri sandık başına giderek oy verme işlemini gerçekleştirdiler. Demokrat Parti’nin 211 delegesi tek sandıkta oy kullandı. Mevcut İl Başkanı Hikmet Bülbül tek aday olarak girdiği listelerde yeniden il başkanı seçilerek güven tazeledi.