Şuhut Anayurt Gazetesi

GÖNÜLLERİ FETHEDEN PROJE ; “GÖNÜL TRAŞI”

GÖNÜLLERİ FETHEDEN PROJE ; “GÖNÜL TRAŞI”
534 views
29 Kasım 2023 - 17:49

Manevi değerlerin etkisini yitirmeye başladığı bir çağda yaşıyoruz. Akrabalık, arkadaşlık ve komşuluk ilişkileri zayıflıyor; birlik ve beraberlik duygusu yerini bireyselliğe bırakırken insanlar “gemisini kurtaran kaptan” felsefesiyle bencil bir şekilde yaşamlarını sürdürüyorlar.
İnsanlar dünyaya ve olaylara “benim bundan kazancım ne olabilir?” gözüyle bakıyorlar. Eskisi gibi yardımlaşma ve dayanışma kalmadığı gibi toplumsal barışın yerini “öfke, kavga ve huzursuzluk” alıyor.
Ülkemizde bir kaç yıldır çeşitli kentlerde rastladığımız sosyal sorumluluk projesi “GÖNÜL TRAŞI”, Şuhut’ta da hayata geçirildi. İlçemizin sevilen esnaflarından Arif Sülün (Belinay Erkek Kuaförü), köy İlkokullarında eğitim gören öğrencilerin saç traşını ücret almadan bedava yapıyor.
Daha önce de benzeri sosyal sorumluluk projeleri ile gündeme gelen Arif Sülün’e Şuhut Kaymakamı Harun Reşit Han tarafından teşekkür belgesi verildi.
Arif Sülün’ün örnek bir davranış sergileyerek Peygamberimizin (SAV) “insanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır” hadis-i şerifini yerine getirdiğini belirten Kaymakam Han, bu tür sosyal projelerin çoğalmasını diledi.