Şuhut Anayurt Gazetesi

İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Şube Müdürü Kudüs Programına Katıldı

İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Şube Müdürü Kudüs Programına Katıldı
446 views
10 Mart 2024 - 18:37

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Bozkurt ve Şube Müdürü Mesud Aydın, Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından düzenlenen Kudüs Programına katıldılar. Programda Gazze konulu etkileyici çalışmalar sunan öğretmen ve öğrenciler, duyarlılıklarından dolayı tebrik edildi.
Programın açılış konuşmasını yapan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Fatma Gül, Kudüs’ün ve Filistin’in önemini vurguladı. Gül, “Kudüs, sadece bir şehir değil, aynı zamanda bir umut ve direniş sembolüdür. Filistin’in maruz kaldığı zulmü ve yaşanan insani dramı asla unutmamalıyız.” dedi.
Programda daha sonra Gazze konulu şiirler okundu, oratoryo ve sinevizyon gösterimi yapıldı. Öğretmen ve öğrenciler tarafından hazırlanan Gazze temalı resim ve fotoğraf sergisi de büyük ilgi gördü.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Bozkurt, programda yaptığı konuşmada, öğrencilerin duyarlılıklarından ve Kudüs’e olan ilgilerinden dolayı çok etkilendiğini söyledi. Bozkurt, “Bu tür programlar, öğrencilerimizin milli ve manevi değerlerimizi kavramalarına ve bu değerlere sahip çıkmalarına katkıda bulunacaktır.” dedi.
Şube Müdürü Mesud Aydın da programda yaptığı konuşmada, Gazze’de yaşanan insani dramın sona ermesi için tüm dünyanın el ele vermesi gerektiğini vurguladı. Aydın, “Filistinli kardeşlerimiz yalnız değildir. Biz her zaman onların yanındayız.” dedi.
Programın sonunda, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Bozkurt ve Şube Müdürü Mesud Aydın, programa katılan öğretmen ve öğrencilere teşekkür belgeleri verdi.