Şuhut Anayurt Gazetesi

Meral Akşener, Yeniden Genel Başkan Seçildi

Meral Akşener, Yeniden Genel Başkan Seçildi
661 views
25 Haziran 2023 - 14:37

Meral Akşener, Yeniden Genel Başkan Seçildi
Meral Akşener, tek aday olduğu İYİ Parti’nin 3. Olağan Kurultayı’nda yeniden partinin genel başkanı oldu. Akşener, oy kullanan 1151 delegenin 1127’sinin oyunu aldı.
İYİ Parti’nin 3. Olağan Kurultayı düzenlendi. “Rotamız net, pusulamız millet” sloganıyla yapılan kongrede genel başkan ve genel idare kurulu seçimi yapıldı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, tek aday olduğu kongrede yeniden genel başkan seçilirken partinin genel idare kurulu listesinde de kapsamlı bir yenilenme yapıldı.
PARTİ YÖNETİMİ BLOK LİSTE İLE SEÇİLECEK
İYİ Parti kongresinde 50 kişiden oluşan Genel İdare Kurulu ve 11 kişilik Merkez Disiplin Kurulu’nun blok liste ile seçildi.
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de saat 11.00 sıralarında kurultay salonuna geldi. İYİ Parti’nin 1350 delegesinin 1070’inin imzasıyla kurultayın gerçekleşmesi için gerekli çoğunluk sağlandı.
DİĞER SİYASİ PARTİLERE DAVET YOK
Parti kongrelerinin diğer siyasi partilere davet gönderme geleneği, İYİ Parti kurultayında hayata geçmedi. İYİ Parti, diğer siyasi partilere davetiye göndermedi.
İKİ YUMRUK ARASINA SIKIŞTIRILAN YAŞAM ODASI’
İYİ Parti 3’üncü Olağan Kurultayı’nda konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, kürsüye bez bir torba ile çıktı. Torbayı konuşmasında beklenen Akşener İYİ Parti’yi tarif ederken “İki yumruk arasına sıkıştırılan milletimiz için yaşam odasıdır” dedi.
Konuşmasında sık sık sesini yükselten Akşener, “İYİ Parti ben olayım da Türkiye ne olursa olsun diyen mandacı ruhluların değil, mandacılığa karşı duranların partisidir” dedi.
İYİ Parti’nin şımarıkların, ahlaksızların, iftiracıların değil cesurların partisi olduğunu söyleyen Akşener, “İYİ Parti’yi milletimiz kurdu. Biz sadece tabelayı astık” ifadelerini kullandı.
Akşener, şöyle devam etti:
“Ben Meral Akşener, ben genel başkanlığa oylarınızla seçilmiş, başka hiçbir sıfatı olmayan buradaki tek kişiyim. 30 yıllık siyasi hayatımda parayla hiçbir işim olmayışken bunu yapanlar mahf-u perişan olsun.”
Milletvekilleri adaylarının önseçimde para ile kazandığı iddialarına da yanıt veren Akşener, milletvekillerine “Sizden para mı istedik” diye sordu.
İYİ PARTİ 3.Olağan Genel Kuruluna Üst kurul delegesi olarak katılan İYİ Parti Şuhut İlçe Başkanı Müzahir Özaşkın, kongrenin Türk Milletine hayırlı olmasını diledi.
14 Mayıs ve 28 Mayıs 2023 seçimlerinde arzuladıkları sonucu alamadıklarını kaydeden Özaşkın, bütün olumsuz şartlara rağmen TBMM’ne 43 milletvekili sokmayı başardıklarını söyledi. “Genel Başkanımız Meral Akşener Türk siyasetini en iyi okuyan liderdir. Eğer aday belirleme sürecinden itibaren genel başkanımızın görüşleri dikkate alınsaydı ve o doğrultuda hareket edilseydi , bugün başka şeyler konuşuyor olacaktık.” diyen Özaşkın, “seçim bitti TOGG ortadan kayboldu, doğalgaz ve petrol fışkıran yerler aniden kurudu, dolar fırladı, zamlar yağmur gibi yağmaya başladı” dedi.
İYİ Parti Şuhut İlçe Başkanı Müzahir Özaşkın Ankara’ya gidişinde ilk olarak İYİ PARTİ Afyonkarahisar Milletvekili Hakan Şeref Olgun’u TBMM’ndeki makamında ziyaret ederek başarılar diledi.
İYİ Parti kongresinde partinin Genel İdare Kurulu, blok liste ile seçilecek. Akşener’in hazırladığı listede eski MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural da yer aldı. Listede yer alan diğer isimler şöyle:

Uğur Poyraz-Ümit Dikbayır-Bahadır Erdem-Metin Ergün-Bilge Yılmaz-Ümit Özlale-Mehmet- Tolga Akalın-Sevinç Atabay-Ayfer Yılmaz-Ünzile Yüksel-Burak Akburak-Kürşat Zorlu-Ayyüce Türkeş-Ömer Karakaş
Turhan çömez-Buğra Kavuncu-Selcen Hamşıoğlu-Dursun Çolak-Naci Cinisli-Taha Orhun Ertürkmen-Şükrü Kuleyin-Cumali Durmuş-Şükriye Sevinç Çağlayan-Mehmet Aslan-Cem Özdemir-Hayrettin Nuhoğlu-Ayşe Sucu-Hüseyin Özlük-Mustafa Veysel Güldoğan-Berna Sukas-Oktay Vural-Rıdvan Yalçın-Ali Demir-Ahmet Zeki Üçok-Alparslan Yüce-Taner Demirel-Birol Aydemir-Türker Yörüköüoğlu-Sedat Aksakallı-Ece Güner-Yetkin Öztürk-Ali Gökdemir-Erol Karapınar-İmren Tüfekçi-Orkun Kamber-Ayşen Kurt-Emin Yetim-Raşit Emir Süer-İrem Yaman-Fatih Koca