Şuhut Anayurt Gazetesi

ŞUHUT BELEDİYE BAŞKANI MUHİTTİN ÖZAŞKIN ÜÇ AYDA FARKINI GÖSTERDİ

ŞUHUT BELEDİYE BAŞKANI MUHİTTİN ÖZAŞKIN ÜÇ AYDA FARKINI GÖSTERDİ
360 views
10 Temmuz 2024 - 16:58

31 Mart yerel seçimlerinde tarihi bir başarıya imza atarak Şuhut Belediye Başkanı seçilen Muhittin Özaşkın, yaptığı hizmetlerle kısa sürede halkımızın gönlünü kazandı.
Seçim öncesi verdiği sözleri birer birer yerine getirmeye başlayan Muhittin Özaşkın, 15 bin Şuhutluya “eşit ve adil hizmet” vermek için projeler üretmeye çalışıyor. Göreve başladığı ilk günden itibaren halkın içinde olan, köy, mahalle ve esnaf ziyaretlerine ağırlık veren Özaşkın, Şuhut Belediyesi’nin kapılarını halkımıza açtı.
“Çalmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayacağız” parolası ile yola çıkan Muhittin Özaşkın, parti ayrımı yapmadan bütün Şuhutlulara hizmet etmenin heyecanını yaşıyor. Üç aylık performansı ile Şuhut halkından vize almayı başaran Özaşkın, şeffaf ve hesap verebilir yönetim anlayışı ile “dürüst belediyeciliğin” temellerini atmaya başladı.
“Tek kişinin herşeye karar verdiği” bir anlayış içinde olmadıklarını, bütün kararların istişare ve ortak akılla alınacağını ifade eden Şuhut Belediye Başkanı Muhittin Özaşkın, halkın yanı sıra meslek örgütleri ve sivil toplum kuruluşları ile sürekli irtibat halinde olduklarını ifade ediyor
“Sosyal Belediyeciliğe” büyük önem verdiklerini kaydeden Özaşkın, geliştirdikleri projeleri hayata geçirdikten sonra Şuhut halkının sosyoekonomik ve sosyokültürel yönden kalkınacağını açıkladı.Günümüz Türkiye’sinde en önemli problemin “işsizlik” olduğunu belirten Muhittin Özaşkın, Belediye olarak istihdamı artırıcı yatırımlara destek vereceklerini söyledi. Tarım ve hayvancılık merkezi olan Şuhut’un bu iki sektör sayesinde gelişip kalkınacağına inandığını kaydeden Özaşkın, girişimcileri Şuhut Organize Sanayi Bölgesi’ne yatırım yapmaya davet etti.Görüşlerini aldığımız Şuhutlu hemşehrilerimiz ise yeni Belediye Başkanı Muhittin Özaşkın’ın üç ay içinde farkını ortaya koyduğunu söylediler. Muhittin Özaşkın’ın Şuhut Belediyesine dinamizm, verimlilik ve heyecan getirdiğini ifade eden Şuhutlular, üç ay gibi kısa bir sürede hizmetlerde artış gözlediklerini açıkladılar.
Üstün başarıları ile Afyonkarahisar eğitim camiasında derin izler bırakan ve adeta bir marka olan Muhittin Özaşkın’ın aynı başarıyı Şuhut Belediyesi’nde de gösteceğinden emin olduklarını söyleyen hemşehrilerimiz “Başkanımız güler yüzlü, saygılı ve en önemlisi daima yanımızda. Çarşıda, pazarda, camide, cenazede bizimle beraber. Randevu almadan kendisine ulaşabiliyoruz. Derdimizi dinliyor ve çözüm buluyor. Allah yardımcısı olsun” dediler.