Şuhut Anayurt Gazetesi

ŞUHUT İMAM HATİP LİSESİ 1987 MEZUNLARININ GELENEKSEL BULUŞMASI YAPILDI

ŞUHUT İMAM HATİP LİSESİ 1987 MEZUNLARININ GELENEKSEL BULUŞMASI YAPILDI
372 views
23 Haziran 2024 - 23:24

İlçemizde Şuhut Lisesi’nin ardından açılan ikinci lise olan ve 1975 yılında eğitim – öğretime açılan Şuhut İmam Hatip Lisesi’nin 1987 Yılı Mezunları bir araya geldi. Bu yıl 5.si düzenlenen geleneksel buluşmaya 1987 mezunları ve aileleri katıldı.
Kurban Bayramının son günü Şuhut Millet Bahçesi’nde gerçekleştirilen buluşmanın konukları arasında halef-selef Şuhut Belediye Başkanları da yer aldı.
Öğretmenlik mesleğine 1980 yılında Şuhut İmam Hatip Lisesi’nde adım atan Şuhut Belediye Başkanı Muhittin Özaşkın ile okulun 1987 yılı mezunu olan bir önceki Belediye Başkanı Recep Bozkurt, buluşmada bir araya geldiler.
Çok sayıda öğrencinin katıldığı geleneksel buluşmada eski hatıralar tazelenirken rahmetli olmuş öğretmen ve öğrencilere dualar edildi.
Etkinliği organize edenlerden 1987 mezunu Akif Akın, bu yıl beşinci kez tertiplenen buluşmaya katılan bütün mezunlara ve öğretmenlere teşekkür etti.
Ardından Şuhut Belediye Başkanı Muhittin Özaşkın ve bir önceki Belediye Başkanı Recep Bozkurt kısa birer konuşma yaptılar. Duygulu anların yaşandığı konuşmalarda 40 önceki hatıralar anlatıldı.Şuhut İmam Hatip Lisesi’nde görev yapmış olan emekli öğretmen Latif Uçar da konuşmasında eski öğrencileri ile ilgili hatıralarını dile getirdi.
Konuşmalardan sonra Şuhut Millet Bahçesi Camisi’nde Kur’an-ı Kerim ve Hatm-i Şerif okundu. Öğle nanazının ardından yemekler yenildi, çay ikramı yapıldı.
Şuhut İmam Hatip Lisesi 1987 mezunları gelecek yıl aynı tarihlerde buluşmak üzere vedalaştılar. >>Sümeyra Doğar