Şuhut Anayurt Gazetesi

Şuhut Ülkü Ocağı’ndan coşkulu açılış

Şuhut Ülkü Ocağı’ndan coşkulu açılış
597 views
29 Ocak 2024 - 14:24

İplik Mahallesi, Eskikasaplariçi sokakta hazırlanan yeni hizmet binası 27 Ocak Cumartesi günü düzenlenen tören ile açıldı. Törene Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Ahmet Kahveci, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Afyonkarahisar İl Başkanı Oğuz Kaan Diler, MHP Şuhut İlçe Başkanı Ali Durmaz, MHP Şuhut Belediye Başkanı Muhittin Özaşkın, MHP İlçe Eski Başkanları Çetin Çiftçi, Hılmi Erbaş, Abdullah Zeybek ile çok sayıda vatandaş katıldı. Törende konuşan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakıf Şuhut İlçe Başkanı İbrahim Yıldız misafirlerine törene katılımlarından dolayı teşekkür etti.
“ŞUHUTLU GENÇLERİ BİR BARDAK ÇAYIMIZI İÇMEYE BEKLİYORUZ”
Açılışta konuşan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakıf Şuhut İlçe Başkanı İbrahim Yıldız “Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak Şuhutlu gençlere katkı sunacağız. Burada seminerler ve organizasyonlar ile vatan, millet, istiklal gibi hassasiyetleri ön planda tutan gençler yetiştirmek niyetindeyiz. İnşallah muvaffak oluruz. Buraya yoğun emek harcadık. Bir gencimizi bile bir kötü alışkanlıktan kurtarsak bizim için paha biçilemez bir mutluluk ve gurur olur. Açılışımızın hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum. Burada ders işlenecek, eğitim verilecek. Gençleri bulundukları çağa ayak uyduran, bunu yaparkende milli duyguları göz ardı etmeyen kişiler olarak görmek istiyoruz. Tüm Şuhutlu gençleride bir çayımızı içmeye davet ediyoruz. Ülkücü olmalarına gerek yok, gelin tanış olalım. Bizi tanıyın, kendimizi size anlatalım. Sizde bize görüşlerinizi anlatın. Türk gençliği için ortak noktada buluşalım. Teşrif ettiğiniz için hepinize minnettarım.” dedi.
OĞUZ KAAN DİLER: “ÜLKÜCÜLER BU VATANA, ÜLKÜ OCAKLARIDA GENÇLERE KATKI SUNMAK İÇİN VAR”
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Afyonkarahisar İl Başkanı Oğuz Kaan Diler ise; Ülkü Ocakları’nın kapılarını açtığı her yerde topluma katkı sunduğunu ifade ederek; “Ülkücüler bu vatana, Ülkü Ocakları da gençlere ihtiyaç duyduğu her an katkı sunmak için var. Türk Milleti büyük bir tarihi mirasa sahip, omuzlarında mazlumların yükünü taşıyan, sahipsizlerin dertleri ile dertlenen necip bir millettir. İşte Türk Milleti’nin derdi ile dertlenenlerde ülkücülerdir. Türk genci, bulunduğu coğrafyanın şartlarına ayak uyduracak şekilde yetişmelidir. Bu vesileyle açılışını yaptığımız Ocak’ta çok yiğidin harman olmasını, başarılı birer ülkücü olarak yaşam sürmelerini niyaz ediyorum.” dedi. Konuşmaların ardından kurdela kesim törenine geçildi. Törende kurdelayı MHP Şuhut İlçe eski Başkanı ve emekli din görevlisi Hılmi Erbaş, MHP Şuhut Belediye Başkanı Muhittin Özaşkın, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Afyonkarahisar İl Başkanı Oğuz Kaan Diler ve Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Ahmet Kahveci kesti. Törenin ardından hep birlikte Ocak binasına geçilerek sohbet edildi.
ALİ DURMAZ: “ÜLKÜCÜLÜK ÖMÜR BOYU SÜRMESİ GEREKEN BİR YAŞAM BİÇİMİDİR”
Milliyetçi Hareket Partisi Şuhut İlçe Başkanı Ali Durmaz ise ülkücülüğün hayatın bir döneminde kullanılan bir ünvan olmadığını, ülkücülüğün ömür boyu devam etmesi gereken bir davranışlar bütünü ve yaşam biçimi olduğunu kaydederek Ülkü Ocakları Şuhut Şubesi’nin hayırlara vesile olmasını temenni etti. Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Ahmet Kahveci ise Şuhut Ülkü Ocağı’nın Şuhutlu gençlere katkı sağlayacağından hiç şüphe duymadığını belirterek Şuhut Ülkü Ocakları’nın hayırlı olmasını diledi.
MUHİTTİN ÖZAŞKIN: “MESLEK HAYATIMIZI GENÇLERE ADADIK, ONLARI ÇOK İYİ TANIYORUM”
Milliyetçi Hareket Partisi Şuhut Belediye Başkan Adayı Muhittin Özaşkın ise ülkücünün vatan ve insan sevgisi ile yoğrulmuş, bilgili, donanımlı, kültürlü, bu özelliklerini milli hedefler doğrultusunda kullanan kişi manasına geldiğini ifade etti. Ülkü Ocakları Şuhut Şubesi’nin ve Şuhutlu gençlerin her zaman yanında olacağını kaydeden Özaşkın, “Ben ocakta yetiştim. Meslek hayatımda gençlerle geçti. Yüzlerce çocuğu yetiştirdik, onların dertlerini dinledik, sorunlarını çözdük, onların hayata atılmalarını sağladık, başarılı olmaları için emek harcadık. Sadece öğretmenliklerini, idareciliklerini yaptığımız yıllarda değil, mezun olduktan sonra da onlarla bağımızı koparmadık. Sürekli iletişim kurduk. Destekledik. Meslek hayatımızı gençlere adadık. O yüzden gençleri çok iyi tanıyorum. Özellikle Şuhut’ta her kesimden gençlerin hayatına dokunacağız. Onları ayırmayacağız. Bu vesileyle Şuhut Ülkü Ocakları’nın hayırlı olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Şuhutlu gençler her şeyin en iyisini hak ediyor”