Şuhut Anayurt Gazetesi

Zorunlu Trafik Sigortası Cep Yakıyor Afyon’da Tavan Fiyat Belli Oldu

Zorunlu Trafik Sigortası Cep Yakıyor Afyon’da Tavan Fiyat Belli Oldu
349 views
10 Ocak 2024 - 14:49

Yeni yılla birlikte araç trafik sigortalarında büyük artış yaşandı. Afyonkarahisar’da da zorunlu trafik sigortası tavan fiyatı belirlendi.
1 Ocak 2024 itibariyle Afyonkarahisar’da da zorunlu trafik sigortası otomobiller için tavan fiyatı 3 bin 356 lira olarak belirlendi. Sigorta Bilgi ve Gözlem Merkezi yeni dönem fiyatlarla ilgili tavan tarifesini açıkladı.
Zorunlu trafik sigortasına yüzde 10’luk bir atış yaşandı. Bu artışla birlikte Afyonkarahisar’da 3 bin 356 TL olurken İstanbul’da ise otomobiller için trafik sigortası tavanı 3 bin 706 lira oldu.
Zorunlu Trafik Sigortası, bir kaza durumunda karşı tarafın aracına, üçüncü şahısların malına veya bedensel zararlarına karşı olan yükümlülüğünüzü poliçenizin kapsamına bağlı olarak karşılar. Her yıl değişen bir limit söz konusudur. Riskli grupta yer alan sürücülerin ödeyeceği zorunlu trafik sigortası tutarı da yükseldi. İstanbul’da ise yeni bir araç sürücüsü, 4. basamak üzerinden sigorta yaptırdığında tavan poliçe fiyatı 7 bin 412 lira olarak uygulanıyordu. Ancak 1 Ocak itibarıyla bu tutar 8 bin 153 liraya yükseldi.