Şuhut Anayurt Gazetesi

CHP’de “Caner Peynirci” dönemi başladı

CHP’de “Caner Peynirci” dönemi başladı
648 views
20 Ağustos 2023 - 16:59

Cumhurbaşkanlığı seçimini kaybeden Kemal Kılıçdaroğlu’nun kongre kararı almasının ardından delege seçimleriyle başlayan süreç, ilçe kongreleri ile devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde 32’si Şuhut merkezden olmak üzere toplam 106 delegesini belirleyen CHP Şuhut İlçe Başkanlığı, 19 Ağustos Cumartesi günü kongresini gerçekleştirdi. Mevcut başkan Mehmet Kahraman aday olmazken, Afyonkarahisar CHP Gençlik Kolları eski Başkanı Caner Peynirci adaylığını açıkladı. Kongreye tek liste halinde gidildi ve Caner Peynirci CHP Şuhut İlçe Başkanı Seçildi.

İlçe Kongresinde CHP İl Başkanı Yusuf Onur Seçme, CHP Afyonkarahisar eski İl Başkanı Yalçın Görgöz, CHP 28. Dönem Milletvekili Adayı Anıl Halis Akar, CHP Merkez İlçe Başkan Adayı Büşra Dişcioğlu ve Ahmet Salih Çiçek kongrede birer konuşma yaparak, kongrenin hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulundular.Ardından Caner Peynirci şu konuşmayı yaptı; “Biliyorum ki hepiniz beni bir evladınız kadar yakından tanıyorsunuz. Çünkü yıllarını ve gençliğini bu partide yaşayan bir insan olarak kendimi sizlere tanıtmaya gerek yok. Kısaca söylemek gerekirse 29 yaşında bu salonda bulunan insanların bir evladı bir kardeşiyim.
Ama beni iki kelime ile kendini tanıt dediklerinde şu salonda bulunan insanlarla partimiz çatısı altında yaşadığım güzel günlerimi anlatırım. Yuvasında büyütmekten büyük bir onur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisinde tarifi olmayan güzel anlar yaşadım,bir çok kademede görev aldım.Rahmetlik Berber Ali amcanın hikayelerini dinleyerek ,rahmetlik Ahmet Tuzlar’ın başarılarını dinleyerek büyüdük.
Hasan Türkeç mücadeleye kendini adarken yeri geldiğinde hep tatlı kavga ettiğimiz Oktay abinin İlçe başkanlığı döneminde yaptığı fedakarlıklar ile büyüdük.İbrahim amcanın en zor zamanlarda partiye sahip çıkıp ilçe başkanı olduğu dönemdede görevden kaçmadık.Atilla amcanın bir gençlik kolları üyesi gibi çatıdan çatıya bayrak astığı dönemdede geri kalmadık.Şahin amcanın seçim döneminde partiye sahip çıktığı dönemdede yanındaydık,gençlik kollarından bu yana elinde mikrofon ile parti için koşturan Mehmet abininde yanındaydık. Partimize başarıdada,zor zamandada sahip çıkmayı öğreten Ekrem Özsoy’unda her zaman yanında olduk.
Kısacası biz bu yola bugüne kadar partimize emek veren insanlarla çıktık ve hep birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz. Kısaca ülke gerçeklerinden bahsetmek gerekirse Ülkenin geldiği hal ortadadır.Yıllardır yanlış politikalarla insanları yoksullaştıran ve sefalete terk eden iktidar artık sorunlara çözüm bulamaz hale gelmiştir. İktidarın bu kadar başarısız olduğu bir dönemde partimiz başarılı olamadı ve maalesef seçimleri kaybettik.Aradan 3 ay geçmesine rağmen seçimi neden kaybettiğimizin mahkemesini örgütler ve genel merkezimiz halen yapmadı.
Diye konuşmasına devam etti. Konuşmalarından ardından seçime geçildi. Kongreye diğer ilçelerin CHP İlçe Başkanları, Millet İttifakının Şuhut İlçe Başkanları katıldı.