Şuhut Anayurt Gazetesi

“İGM’de her zaman aslan payı Şuhut’un”

“İGM’de her zaman aslan payı Şuhut’un”
478 views
01 Ocak 2024 - 3:42

İl Genel Meclisi (İGM) çalışmalarından yaklaşan yerel seçimlere kadar pek çok konuda açıklama yapan MHP Şuhut İGM Üyesi Ali Altan, İGM ödeneklerinden ilçemizin en iyi şekilde yararlandığını kaydederek; “Şuhut her zaman aslan payını aldı” dedi. Milliyetçi Hareket Partisi’nin bu dönem İGM üyeliği, Belediye Meclis üyeliği ve Belediye Başkan adayları ile birlikte “Şuhut 100 yılı’ ideali oluşturacağını ve bu hedef etrafında tüm Şuhutluları birleştireceğini kaydetti.

5 yıl boyunca Şuhut için İGM Şuhut Üyesi Ali Altan görev süresi boyunca yapılan hizmet ve çalışmaları Şuhut Anayurt’a değerlendirdi. İGM Şuhut Üyesi Ali Altan “5 yıllık İl Genel Meclisi görev sürem boyunca köylerimiz ve merkezimizle vatandaşımızın derdine derman olmak için çalıştık. Gerek Şuhutumuz adına gerekse de ilimiz adına pek çok önergede imzam var. Özellikle yıllık 1 milyar lira civarındaki İGM ödeneğinden Şuhut’umuz nüfus itibarıyla kendisinden daha büyük ilçeler olmasına rağmen her yıl en yüksek yatırım payını aldı veya en yüksek payı alan ilk 3 ilçeden biri oldu. Mesela 2024 yılı İl Özel İdaresi Beton, Halı Saha, Çok Amaçlı Salon, Köy Konağı Yapım Programında genel bütçe il genelinde 44 milyon liradır. Bu paranın 4 milyon 700 bin lirası Şuhut’a ayrılmıştır ve 17 ilçe içerisinde en yüksek rakamla Şuhut birinci sıradadır. Bütçeden Şuhut her zaman aslan payını almıştur. Şuhut’un köyleriyle beraber bir hizmette veya yatırımda paraya ihtiyacı varsa biz İGM bütçesinden en iyi şekilde faydalanılması için elimizden geleni yaptık. Bunda emeği bulunan diğer Şuhut İGM üyelerimiz de dahil olmak üzere tüm İGM üyelerimize, İGM daire başkanlarımıza, şube müdürlerimize teşekkür etmek gerekir. Yine ilçemizde tüm kamu kurum ve kuruluşları ile uyumlu çalıştık. Ben Plan Bütçe Komisyonu, Yatırımlar ve Kararlar Takip Komisyonu, İmar ve Bayındırlık Komisyonu üyeliklerinde bulunduk ve ilçemizin haklarını bu komisyonlarda savundum.” dedi.

“VEKİLİMİZ MEHMET TAYTAK BİZİ HİÇ BOŞ ÇEVİRMEDİ”

İl Genel Meclisi Üyeliği görev süresi boyunca Şuhut’ta yapılan her hizmeti takip ettiğini kaydeden Altan sözlerine şöyle devam etti: “İl Genel Meclisi eliyle yapılan ne hizmet var ise hepsinden Şuhut aslan payını almıştır. Dere ıslahları, köylerimizin yol çalışmaları, köylerimizin arazi yollarının yapımı, sosyal tesisler, güneş enerji panelleri, su depoları, her türlü alt yapı işleri, kamu binalarının yapımı ve tadilat işleri, Şuhutlu çiftçilerin hibelerden yararlanması, bunların hepsinde Şuhut için çalıştık. Atlıhisar, Çakırözü, Balçıkhisar, Mahmut Köyü, Aydın Köy ve Karacaören Köyleri gelecek dönemde içme suyu alt yapısı yatırımları alacak. Ortapınar, Koçyatağı, Ağzıkara Paşacık, Karlık, Arızlı’da yol çalışmaları 2024’te yapılacak. Bu hizmetleri takip ettik. Bunlardan farklı olarak Paşacık için ciddi bir gayret gösterdik ve risk altında olan Paşacık Köyümüzün taşınması projesini yatırım programına dahil ettik. Bunda MHP Milletvekilimiz Sayın Mehmet Taytak’ın da büyük dahli vardır. Kendisine bu vesileyle Şuhutlu hemşerilerimiz adına teşekkür ederim. Sayın vekilimiz Ankara’da gerçekten çok güçlü, bürokraside ciddi bir ağırlığı var. Bunu Afyonkarahisar olarak fırsata çevirmeliyiz. Sayın vekilin açamadığı kapı yok. Şuhut için ne zaman kapısını çalsak, bizi boş çevirmedi. Teşbihte hata olmasın her zaman bizi baş tacı yaptı, onurlandırdı. Böyle bir güç bizim arkamızda olduğu sürece Allah’ın izniyle her zaman başarılı oluruz.”

ALTAN ADAY GÖSTERİLMEZSE NASIL BİR YOL İZLEYECEK?

Aday adaylığı sürecini de değerlendiren Altan, “31 Mart’ta yeniden ve ustalık dönemi olarak İl Genel Meclisi üyeliği için Milliyetçi Hareket Partimize başvurdum. Ben teşkilat adamıyım. Bende teşkilat esastır, teşkilatımızın aldığı karara her zaman saygı duyarım. Ali Altan aday gösterilirken teşkilat iyi, aday gösterilmeyince teşkilat kötü. Böyle bir şey olmaz. Ben her zaman teşkilatımızın, partimizin ve Şuhut halkının emrindeyim. Esnaf Odası Başkanıyken veya İl Genel Meclisi üyesiyken bana tevdi edilen görevleri her zaman en iyi şekilde yapmaya çalıştım. Burada mesele övünmek kesinlikle değil. Ben İl Genel Meclisi toplantılarına seyirci olarak gitmedim. Şuhut için konuşulması gereken ne varsa sözümü esirgemeden konuştum. Bundan böyle de Allah’ın izniyle rotamızda en ufak bir değişiklik olmayacak. Bunun takdirinide vatandaşımız yapacaktır. Her zaman Şuhut’un hizmetinde oldum ve olmayada devam edeceğim.”

“GELECEK DÖNEM KLİMATAN PROJESİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

Gelecek dönem aday gösterilir ve seçilirsek ki aday gösterilmemiz halinde seçileceğimize inancım tamdır. Önümüzdeki dönemde halen devam eden projelerin takibini yine bizzat yapmaya devam edeceğim. Ayrıca özellikle peşine düşeceğim ve Şuhut’un çehresini değiştirecek Başören Köyü’nde yapılması planlanan Klimatan Kayak Merkezi projemiz için efor sarfedeceğim. Bu projeyi özellikle sahipleneceğim ve yapılması için ne gerekirse yapacağım. Malumunuz bu projenin İl Genel Meclisi tarafından hayata geçirilmesi planlanıyor. O yüzden İl Genel Meclisi ayağında bu işi sıkı tutmak lazım. Çünkü bu proje Şuhut’ta işsizliği sona erdirecek proje. Şuhut’u ihya edecek proje. Şuhut’a bacasız bir fabrika kurulacak. Önümüzdeki dönem ilçemizde kamuoyu oluşturarak bu projeye sahip çıkacağız ve hayata geçmesi için mesai harcayacağız. Bunun sözünü şimdiden vermiş olayım.

“ŞUHUT’TA RÜZGARIN YÖNÜ MHP’DEN YANADIR”

31 Mart seçimlerini de değerlendiren Altan, “Yapılacak olan yerel seçimlerde Şuhutumuz için değişim rüzgarı estiğini görmekteyiz. Şuhut’ta rüzgarın yönü MHP’den yanadır. Bunu hepimiz görmekteyiz. Bu dönem hem Belediye Meclis üyeliği, hem İl Genel Meclisi Üyeliği sayımızı arttıracağız, Belediye Başkanlıklarını kazanacağız. Malumunuz Türkiye’nin pek çok yerinde Cumhur İttifakı olarak gireceğimiz seçime, Afyon, Şuhut ve Karaadilli’de ayrı ayrı adaylarla gireceğiz. Genel seçimde ve 2019 yerel seçimlerinde Şuhut’ta ciddi bir ivme kazandık. Bu dönem bu ivme Allah’ın izniyle zirve noktasına ulaşacak. İnşallah hem parti olarak hem de Şuhut olarak bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız. Birlik ve beraberlik içerisinde ‘Şuhut 100 yılı’ ideali oluşturup bu ideal etrafında birlik olacağız. Bize oy versin vermesin ayrım yapmadan tüm hemşerilerimize hizmet edeceğiz.” dedi. >>Zafer ÖZAŞKIN