Şuhut Anayurt Gazetesi

Karabük’te Afyonkarahisar Rüzgarı

Karabük’te Afyonkarahisar Rüzgarı
139 views
27 Mayıs 2024 - 0:13

Karabük Üniversitesi (KBÜ) tarafından düzenlenen ve Türkiye’nin kültürel zenginliğini tanıtmayı amaçlayan KBÜFEST “81 İl Karabük’te Buluşuyor” etkinliği başladı. KBÜ Demir Çelik Kampüsü Teknoloji Fakültesi önünde gerçekleştirilen etkinlikte, katılımcılar Türkiye’nin kültürel çeşitliliğini sergiliyor.
Rektör Prof. Dr. Fatih Kırışık’ın Açıklamaları
Programda konuşan KBÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, 81 ilin tanıtımını hedeflediklerini belirtti. Kırışık, KBÜFEST’in Türk kültürünü, değerlerini ve kimliğini yaşatmayı ve tanıtmayı amaçladığını vurguladı. Türkiye’nin ve Anadolu’nun merkezi olduğu bir çalışmanın içinde olduklarını belirten Kırışık, geleceği inşa etmek amacıyla bilimin ve gençliğin gücünü birleştirmeyi hedeflediklerini ifade etti.
Karabük’te Afyon Rüzgarı
Etkinlikte Afyonkarahisar da tanıtılıyor. Festival ekibi, Afyonkarahisar’ın gastronomisi ve kültürel özelliklerini ziyaretçilere anlatıyor. Afyonkarahisar standının sponsorları arasında Mhd Sucuk, Şeneller Sucuk, Karşıyaka Kasabı Çelik Sucuk, Akdede Şekerleme, Afyon Belediyesi, Sandıklı Belediyesi, İscehisar Belediyesi, Sultandağı Yakasenek Köyü ve Dinar Yıprak Köyü bulunuyor.