Şuhut Anayurt Gazetesi

KULİSLERİ SALLAYAN BOMBA İDDİA : AKPARTİ AFYON BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ; PROF. DR. VEYSEL EROĞLU

KULİSLERİ SALLAYAN BOMBA İDDİA : AKPARTİ AFYON BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ; PROF. DR. VEYSEL EROĞLU
519 views
29 Kasım 2023 - 17:48

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlere dört ay kala siyasi hareketlenme ve heyecan başladı. Aday isimleri havada uçuşurken siyasi partilerde yoğun faaliyetler göze çarpıyor. İktidardaki Akparti, 26 Ağustos Pazar günü ülke çapında 150 bin üyenin katılımı ile temayül yoklaması gerçekleştirdi.
Sızan bilgilere göre Afyonkarahisar’da ilk üç sıra ” Dr.Mahmut Koçak ,Mehmet Zeybek ve Burhanettin Çoban” şeklinde çıktı.
Ancak Akparti Genel Merkezine yakın kaynaklar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Afyonkarahisar için Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nu düşündüğünü ifade ediyorlar.
14 Mayıs 2023 seçimlerinde milletvekilliğine aday olmayan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, o tarihten beri siyasete bir süreliğine ara vererek kendisini sosyal ve kültürel çalışmalara adamıştı.
Dernek, vakıf, topluluk ve üniversitelerde konuşmalar yaparak deneyimlerini genç kuşaklara aktaran Eroğlu, vakit buldukça TBMM’ni ve Bakanlıkları ziyaret ediyordu.
Ancak kulisleri sallayan bomba iddiaya göre, Akparti’nin Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Veysel Eroğlu.
Kaynağa “Türkiye Cumhuriyeti hükümetlerinde aralıksız 11 yıl bakanlık, parlamento çatısı altında ise 16 yıl milletvekilliği yapmış bir siyasetçiye Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı uygun mudur?” diye sorduğumuzda şu cevabı aldık ;
“Veysel bey, Milletine ve Hakk’a gönülden bağlı bir insan olduğu için hizmetten başka bir şey düşünmez. Bakanlık ve milletvekilliği yapmış olması; Belediye Başkanı olmasına engel teşkil etmez.Halen eski Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü Düzce’de, eski Bayındırlık Bakanı Mustafa Demir Samsun’da, eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler Ordu’da, eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin Gaziantep’te Belediye Başkanlığı yapıyorlar. Millete hizmet etmek için makam seçilmez. Bu yüzden Veysel Eroğlu hocamız Afyonkarahisar Belediye Başkanlığına yakışan bir isimdir. Seçildiği taktirde gece gündüz Afyonkarahisar için çalışır. “
Akparti Genel Merkezindeki kaynak ” zaten ülkemizde BÜYÜKŞEHİR olmaya en yakın İlimiz ; Afyonkarahisar. 2024 yılında Afyon Büyükşehir yapılır ve Veysel Eroğlu hocamız böylece sadece İl merkezine değil 17 ilçe, 42 belde ve 421 köye muazzam şekilde hizmet eder” dedi.