Şuhut Anayurt Gazetesi

Şuhut Millet Bahçesinin Açılışı Gerçekleştirildi

Şuhut Millet Bahçesinin Açılışı Gerçekleştirildi
139 views
11 Haziran 2023 - 18:03

Adıyaman’la birlikte dokuz ayrı şehirdeki dokuz adet millet bahçesinin açılışını aynı anda yapmanın sevincini yaşadıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan; Adıyaman Millet Bahçesi 505 bin metrekare, Giresun, Bulancak Millet Bahçesi 28 bin metrekare, Düzce, Cumayeri Millet Bahçesi 72 bin metrekare, Bursa, Harmancık Millet Bahçesi 40 bin metrekare, Bolu, Gerede Millet Bahçesi 295 bin metrekare, Afyonkarahisar, Şuhut Millet Bahçesi 125 bin metrekare, Adana, Aladağ Millet Bahçesi 200 bin metrekare, Sivas, Şarkışla Millet Bahçesi 150 bin metrekare, Erzincan, Tercan İlçesi, Camii şerif Millet Bahçesi 52 bin metrekare olmak üzere açılan bahçelerin 1 milyon 466 bin metrekare büyüklüğe sahip olduğunu açıkladı.
Şuhut Millet Bahçesi, Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Ali Rıza ÇALIŞIR, Şuhut Kaymakamı Harun Reşit HAN ve Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt’un katılımlarıyla kurdela töreniyle açılışı gerçekleştirildi.
Toplamda 140.000 m2 Alan üzerine kurulan Şuhut Millet Bahçesi içerisinde 1 Adet Futbol Sahası,1 Adet Voleybol Sahası,1 Adet Tenis Kortu,1 Adet Basketbol Sahası,4000 Metre Yürüyüş Yolu,4000 Metre Bisiklet Yolu, Seyir Terası, Çocuk Oyun Alanları, Oturma Alanları, Piknik Alanları, Millet Kıraathanesi, Millet Camisi,98.000 Bitkinin Yer Aldığı Koku Bahçeleri ve Otopark Alanlarını barındırıyor.
Açılış sonrasında açıklamalarda bulunan Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt; Millet Bahçesi, ilçemizin ve toplumumuzun bir araya gelmesini sağlayacak, insanları birleştirecek ve dayanışma duygusunu pekiştirecektir. Burası doğal güzelliklerin korunduğu, çevre bilincinin artırıldığı, sporun ve kültürün desteklendiği bir merkez olacak. Aynı zamanda, burada düzenlenecek etkinlikler ve programlar ile şehrimizin sosyal hayatı renklenecek, vatandaşlarımızın birbirleriyle etkileşimleri artacak.
Millet Bahçesi, gelecek nesillere yeşil bir miras bırakmamızı sağlayacak. Onlara doğanın değerini öğretecek, çevreye duyarlı bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunacak. Bu bahçede çocuklarımızın mutluluğunu görmek, gençlerimizin sosyal etkinliklerde buluşmasını sağlamak hepimizin ortak amacıdır.
Doğa ile iç içe, yeşilliklerle bezenmiş bir ortamda insanların dinlenme, eğlenme ve sosyal etkinlikler gerçekleştirme imkanı bulacağı bir mekan olacak. Bu bahçe, İlçe sakinlerimizin nefes alabileceği, doğanın güzelliklerine şahitlik edebileceği bir kaçış noktası olacak. Aynı zamanda burası çocuklarımızın oyun alanı, ailelerimizin piknik yapabileceği bir yer, spor severlerin aktivitelerini gerçekleştirebileceği bir alan olarak da hizmet verecek. Bu projeyi ülkemizde başlatan başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a ve Toki’ye teşekkürlerimi sunuyorum dedi.