Recep Bozkurt
Muhittin Özaşkın

Şuhut Anayurt Gazetesi

RESMİ İLAN

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
1.377 views
16 Kasım 2022 - 16:29
RESMİ İLAN
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
T.C.
ŞUHUT (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/1 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapu kaydına göre ;Afyonkarahisar ili Şuhut ilçesi Kayabelen Köyü 106 ada 3 parsel sayılı arsa vasfında 632,69 m² yüzölçümlü taşınmazdır. Taşınmazın içerisinde yapı olmadığı, 10 yaşlarında 5 adet elma ağacı, 10 yaşlarında 1 adet erik ağacı, 20 yaşlarında 1 adet erik ağacı, 15 yaşlarında 6 adet vişne ağacı, 20 yaşlarında 3 adet ceviz ağacı, 10 yaşlarında 2 adet ayva ağacı, 10 yaşlarında 1 adet kiraz ağacı, 15 yaşlarında 3 adet kayısı ağacı bulunmaktadır. taşınmazın etrafında yoğun yapılaşma bulunmakta olup köy içi yola kuzey yönünde cephelidir, yol tarafı taş duvar ile çevrilidir. Afyonkarahisar İl Özel İdaresinin yazılarına göre; imar planında konut alanında kaldığı, konut alanı ayrık nizam 2 kat konut müsaadeli, TAKS:0,20 KAKS:0,40 olduğu, yola terki olup olmadığı bilinmediği, bildirilmiştir. Taşınmaz köy içinde bulunmakta olup Şuhut ilçe merkezine 7,50 km. kadar mesafede bulunmaktadır.
Adresi : Afyonkarahisar İli Şuhut İlçesi Kayabelen Köyü 106 Ada 3 Parsel Sayılı Taşınmaz Şuhut / AFYONKARAHİSAR
Yüzölçümü : 632,69 m2
İmar Durumu : Afyonkarahisar İl Özel İdaresinin yazılarına göre; imar planında konut alanında kaldığı, konut alanı ayrık nizam 2 kat konut müsaadeli, TAKS:0,20 KAKS:0,40 olduğu, yola terki olup olmadığı bilinmediği, bildirilmiştir.
Kıymeti : 180.777,42 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : 1 nolu İmar Uygulama alanını kapsayan 3194 Sayılı İmar Kanunu’nun 18.maddesine göre yapılan düzenleme Afyonkarahisar İdare Mahkemesi tarafından iptal edildiğinden
1. Satış Günü : 20/12/2022 günü 11:00 – 11:10 arası
2. Satış Günü : 18/01/2023 günü 11:00 – 11:10 arası
Satış Yeri : Şuhut Adliyesi Yazı İşleri Müdürlüğü 101 numaralı oda Önü
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.