Recep Bozkurt
Muhittin Özaşkın

Şuhut Anayurt Gazetesi

RESMİ İLAN

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
3.010 views
28 Aralık 2022 - 17:45
RESMİ İLAN
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
T.C.
ŞUHUT (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2022/19 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapuda Afyonkarahisar ili Şuhut ilçesi Hacımusa Mahallesi, 567 ada 7 parselde kayıtlı, 507,23 m² yüzölçümlü, “Arsa” vasıflı, bulunduğu konum itibariyle belediye altyapı, üst yapı sorunu olmayan, ulaşımın imar yolları açılmadığından komşu parseller üzerinden sağlanan, belediye yerleşim yerinde olan, Şuhut devlet hastanesine ve adliyesine yaklaşık 600 metre, Limak meslek lisesine yaklaşık 150 metre, Şuhut sanayisine yaklaşık 500 metre, Şuhut Belediye binasına yaklaşık 830 metre, cami ve ilçe merkezine yürüme mesafesinde olan arsadır. Şuhut Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 06/12/2022 tarih ve 1057 sayılı yazılarında taşınmazın uygulama imar planında konut alanında ayrık nizam 3 kat müsaadeli olduğu, Taks:0,40 Kaks:1,20 olduğu belirtilmiştir.
Adresi : Afyonkarahisar İli Şuhut İlçesi Hacımusa Mah. 567 Ada 7 Parsel
Yüzölçümü : 507,23 m2
İmar Durumu : Şuhut Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 06/12/2022 tarih ve 1057 sayılı yazılarında taşınmazın uygulama imar planında konut alanında ayrık nizam 3 kat müsaadeli olduğu, Taks:0,40 Kaks:1,20 olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 760.845,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 31/01/2023 günü 11:30 – 11:40 arası
2. Satış Günü : 28/02/2023 günü 11:30 – 11:40 arası
Satış Yeri : Şuhut Adlyesi Yazı İşleri Müdürlüğü 101 nolu oda önü
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
Satış teminat bedelinin Şuhut Sulh Hukuk Mahkemesi Satış Memurluğu’nun Şuhut Vakıflar Bankası TR28 0001 5001 5800 7300 8977 59 hesabına açıklama kısmına satış dosya numarası, ihaleye katılacak şahsın adı-soyadı ile taşınmazın ada ve parsel numarası yazılmak suretiyle yatırılması ve banka dekontunun satıştan önce ibraz edilmesi gerekmektedir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2022/19 Satış sayılı dosya numarasıyla Satış Memurluğumuza başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.