Şuhut Anayurt Gazetesi

RESMİ İLAN

RESMİ İLAN
1.569 views
26 Ekim 2022 - 16:29
T.C.
ŞUHUT (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2022/14 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapu kaydına göre Afyonkarahisar ili Şuhut ilçesi Karaadilli Kasabası (Mah) Develi Mevkii 277 parsel sayılı 2.204,00 m² yüzölçümlü arsa vasıflı taşınmazdır. Konum itibariyle alt yapı, üst yapı ve ulaşım sorununun olmadığı, yerleşim yeri içinde olduğu, belediye binasına 400 metre, cami ve kasaba merkezine yürüme mesafesinde olduğu, Şuhut ilçe merkezine 25 km. uzaklıkta bulunduğu, Karaadilli Belediye Fen Memurluğunun cevabi yazılarında; taşınmazın imar planında konut alanında ve bir kısmı yol ve yeşil alana terk edileceği, ayrık nizam 2 kat müsadeli olduğunun bildirildiği, taşınmaz üzerinde tek katlı prefabrik ev olduğu, 3 oda 1 salon, mutfak, banyo wc bulunduğu, giriş kapısının çelik kapı olduğu, oda kapılarının panel kapı olduğu, oda duvarlarının alçı üstü plastik boyalı olduğu, zeminlerinin laminat parke kaplı olduğu, mutfakta alt ve üst dolaplarının bulunduğu, çatısının saç kaplı olduğu, dış cephesinin sıvalı ve boyalı olduğu, çatısında güneş enerji sisteminin bulunduğu, yaklaşık 2-3 yıllık ve 115 m² kapalı alana sahip olduğu, yapı sınıfının III A olduğu gözlemlenmiştir.
Adresi : Afyonkarahisar İli Şuhut İlçesi Karaadilli Mahallesi (Kasabası) Develi Mevkii 277 Parsel Sayılı Taşınmaz Şuhut / AFYONKARAHİSAR
Yüzölçümü : 2.204 m2
İmar Durumu : Karaadilli Belediye Fen Memurluğunun cevabi yazılarında; taşınmazın imar planında konut alanında ve bir kısmı yol ve yeşil alana terk edileceği, ayrık nizam 2 kat müsadeli olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 497.355,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDINDAKİ GİBİDİR.
1. Satış Günü : 05/12/2022 günü 14:30 – 14:40 arası
2. Satış Günü : 30/12/2022 günü 14:30 – 14:40 arası
Satış Yeri : Şuhut Adliyesi Yazı İşleri Müdürlüğü 101 nolu oda önü
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2022/14 Satış sayılı dosya numarasıyla Satış Memurluğumuza başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.